Blogspot kapatıldı, fistikyesili’ne ulaşamıyoruz!

Blogger, diğer adıyla blogspot kapatıldığı için blogumuz fistikyesili’ne ulaşamıyoruz. Çözümü wordpress kullanarak bir şekilde kendimizi anlatmakta bulduk.

Her an bir sitenin kapatıldığı haberiyle sık sık karşılaştığımız şu ortamda, wordpress de kapanırsa nereye taşınırız şu an için bilmiyoruz…

About Özkan Ulukök

1977 yılında Ankara'da doğdum. ama yaşamımın büyük bir kısmı daha bir yaşına gelmeden taşındığımız İzmir'de geçti. 1999 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldum. Burada önce 2002'de yüksek lisansımı zorlu bir süreç sonunda 2009'da da doktoramı tamamladım. Doktora tezim Marka Değeri üzerine oldu. 2004'e kadar Ege İletişim Reklamcılık Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak Reklam Yazarlığı, Yaratıcı Düşünce, Marka Değeri konuları üzerinde çalıştım. İstanbul'a gelişimle özel bir akademide geçen eğitmenlik tecrübesinden sonra 2007-2011 arasında Shell & Turcas Petrol'de Eğitim Uzmanı olarak, 2011-2015 arasında da Imperial Tobacco Türkiye İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak çalıştım. 2015'den beri Şişecam Paşabahçe Mağazaları İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak görev yapıyorum. Seyahat etmek, fırsat buldukça bol bol PC,PS3,iPad farketmez oyun oynamak, sinema, kitap, müzik, elbette fistikyesili.com'da blog yazmak ve bunları paylaşmak gibi hobilere sahibim. Evliyim ve üç kedim var :)

5 Yanıt “Blogspot kapatıldı, fistikyesili’ne ulaşamıyoruz!”

 1. Aslında bir de 127.0.0.1 localhost adresi ve istenilen IP adresini ona yönlendirme tekniğinin yararları üstünde konuşmak isterdim ama kamuya açık site; bir tarafımıza kaçabilir..

  🙂

 2. Blogspot adresleri ayrı siteler gibi başka hosting şeyleri üstüne kurulmadığından dolayı, tek bir blogdaki “kıllandıran” materyal tüm sistemi kapattırmaya yetiyor.

  Daha doğrusu yetmiyor da, bir bloga erişimi engellemekle tüm o ana sistemi engellemek aynı şeye çıkıyor.

  (teknik açıklama: blogspot siteleri çoğunlukla AYNI IP üstüne kurulu;

  The IP address of alticuceler.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States

  The IP address of aswecrumble.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States

  The IP address of birihtimaldaha.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States )

  gibi bir durum oldugu için atıyorum benim bloga kıl kapıldı dava açıldı, seçerek bloklayamadıkları için (tüm bloglar aynı IP) komple sistemi engelliyorlar daha temiz oluyor.

  Fakat günün birinde burayı kapatmak ve engellemek isterlerse iş çok daha rahat olacak:
  The IP address of fistikyesili.com is 74.200.243.251
  The IP address 74.200.243.251 is assigned to Great Britain (UK)

  gerçi burası wordpress altyapısına bağlı oldugu için bilemiyorum, atıyorum NS1.WORDPRESS.COM ya da NS2.WORDPRESS.COM engellenirse birşey doğar mı?

  Dipnot// Alexa Trend/Rank: The lower the rank the better. #324,746: Up 88,270 ranks over the last three months. olmuşsuz, süper olmuş 🙂

 3. demokrasi için iktidara geldiklerini söyleyen. iktidar. ;toplumun başına ahlak zabıtası kesildi. Biraz mantıklı düşünen insanlar, ahlakın yasalarla değil eğitimle düzeltileceğini bilirler. İnternet insanlık tarihinin en kolay bilgiye ulaşabileceği bir sistemdir. Şükretmek lazım. Evinde dünyayı dolaşabilirsin, tanımadığın kişilerle sohbet edebilirsin. Doğaldır ki kötü niyetlilerde olacaktır. Ama sonuçta hepimiz insanız ve bu dünya canlılar içindir.Özellikle düşünebilen canlılar için.

 4. Adamların fazla boş vakti yok, nereye saldırsak, neyi engellesek diye vakit ayırmıyorlar , ‘hadi hepsini kapatalım, uğraşmayalım’ diyip kapatıyorlar.

 5. Bu kararı verenleri esefle kınıyorum. Umarım bundan sonraki amaçları da Google’ı kapatmak değildir. Çoğu kullanıcının websitelerine bile direk ismini yazmak yerine google’dan girdiği düşünüldüğünde, Türkiye’deki internet kullanım oranını verebilecekleri böyle bir karar ile düşürmek herhalde onların bile istemedikleri bir durum ile karşı karşıya bırakacaktır.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: