Blogspot kapatıldı, fistikyesili’ne ulaşamıyoruz!

Blogger, diğer adıyla blogspot kapatıldığı için blogumuz fistikyesili’ne ulaşamıyoruz. Çözümü wordpress kullanarak bir şekilde kendimizi anlatmakta bulduk.

Her an bir sitenin kapatıldığı haberiyle sık sık karşılaştığımız şu ortamda, wordpress de kapanırsa nereye taşınırız şu an için bilmiyoruz…

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

5 Yanıt “Blogspot kapatıldı, fistikyesili’ne ulaşamıyoruz!”

 1. Aslında bir de 127.0.0.1 localhost adresi ve istenilen IP adresini ona yönlendirme tekniğinin yararları üstünde konuşmak isterdim ama kamuya açık site; bir tarafımıza kaçabilir..

  🙂

 2. Blogspot adresleri ayrı siteler gibi başka hosting şeyleri üstüne kurulmadığından dolayı, tek bir blogdaki “kıllandıran” materyal tüm sistemi kapattırmaya yetiyor.

  Daha doğrusu yetmiyor da, bir bloga erişimi engellemekle tüm o ana sistemi engellemek aynı şeye çıkıyor.

  (teknik açıklama: blogspot siteleri çoğunlukla AYNI IP üstüne kurulu;

  The IP address of alticuceler.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States

  The IP address of aswecrumble.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States

  The IP address of birihtimaldaha.blogspot.com is 72.14.221.191
  The IP address 72.14.221.191 is assigned to United States )

  gibi bir durum oldugu için atıyorum benim bloga kıl kapıldı dava açıldı, seçerek bloklayamadıkları için (tüm bloglar aynı IP) komple sistemi engelliyorlar daha temiz oluyor.

  Fakat günün birinde burayı kapatmak ve engellemek isterlerse iş çok daha rahat olacak:
  The IP address of fistikyesili.com is 74.200.243.251
  The IP address 74.200.243.251 is assigned to Great Britain (UK)

  gerçi burası wordpress altyapısına bağlı oldugu için bilemiyorum, atıyorum NS1.WORDPRESS.COM ya da NS2.WORDPRESS.COM engellenirse birşey doğar mı?

  Dipnot// Alexa Trend/Rank: The lower the rank the better. #324,746: Up 88,270 ranks over the last three months. olmuşsuz, süper olmuş 🙂

 3. demokrasi için iktidara geldiklerini söyleyen. iktidar. ;toplumun başına ahlak zabıtası kesildi. Biraz mantıklı düşünen insanlar, ahlakın yasalarla değil eğitimle düzeltileceğini bilirler. İnternet insanlık tarihinin en kolay bilgiye ulaşabileceği bir sistemdir. Şükretmek lazım. Evinde dünyayı dolaşabilirsin, tanımadığın kişilerle sohbet edebilirsin. Doğaldır ki kötü niyetlilerde olacaktır. Ama sonuçta hepimiz insanız ve bu dünya canlılar içindir.Özellikle düşünebilen canlılar için.

 4. Adamların fazla boş vakti yok, nereye saldırsak, neyi engellesek diye vakit ayırmıyorlar , ‘hadi hepsini kapatalım, uğraşmayalım’ diyip kapatıyorlar.

 5. Bu kararı verenleri esefle kınıyorum. Umarım bundan sonraki amaçları da Google’ı kapatmak değildir. Çoğu kullanıcının websitelerine bile direk ismini yazmak yerine google’dan girdiği düşünüldüğünde, Türkiye’deki internet kullanım oranını verebilecekleri böyle bir karar ile düşürmek herhalde onların bile istemedikleri bir durum ile karşı karşıya bırakacaktır.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: