They Might Be Giants! Yes, no, maybe I don’t know:)

theymightbegiantsodeulaliyor1Ya da şöyle mi demeliydim? Istanbul not Constantinople!

They Might Be Giants’ı ister Malcolm in the Middle dizisinin açılış müziği ile sevmiş olun, isterseniz de son dönemde oldukça sık karşımıza çıkan Istanbul (Not Constantinople) parçasıyla… Bu grubu bir şekilde dinleme şansı bulmuşsanız, theymightbegiantsalbumkapaklariyaptıkları müzik mutlaka ilginizi çekmiştir diye düşünüyorum.

1982’de Amerika’da kurulan alternatif rock grubunun, They Might Be Giants, Lincoln, Flood, Apollo 18, John Henry, Factory Showroom, Long Tall Weekend, Mink Car, No!, The Spine, Here Come the ABCs, The Else ve Here Come the 123s olmak üzere toplam 13 albümü bulunuyor. Grup, şu anda da yeni albüm için hazırlıklara devam ediyor. They Might Be Giants, Marty Beller, John Flansburgh, John Linnell, Dan Miller ve Danny Weinkauf olmak üzere toplam beş kişiden oluşuyor.

TMBG’ın pek çok parçası Amerikan ve İngiliz müzik listelerine girdi. Grup, 1990 yılında Flood albümündeki “Birdhouse in Your Soul” parçasıyla Amerika Modern Rock listesinde 3. sırada, İngiltere Single listesinde ise 6. sırada yer aldı. “Doctor Worm” parçası ise 1998 yılında Avustralya’da sürpriz bir çıkış yaparak Triple J Hottest 100 listesinde 13. sırada yer aldı.

TMBG tarafından seslendirilen ve yurtdışında Fox, ülkemizde ise cnbc-e’de yayınlanmakta olan Malcolm in the Middle adlı komedi dizisinin açılış müziği olan “Boss of Me” parçası, 2002 yılında Grammy ödülü aldı.

tedtheymightbegiantsGrup ayrıca, Cartoon Network’te yayınlanmakta olan Dexter’ın Laboratuvarı ve Courage the Cowardly Dog adlı çizgi dizilerin, Comedy Central’deki The Daily Show adlı komedi şovunun, Adult Swim’deki The Oblongs adlı animasyon durum komedisinin, Disney Channel’daki Mickey Mouse Clubhouse ile Higglytown Heroes adlı animasyon dizilerin müziklerine de imzasını attı. They Might Be Giants’ın TED’de de buradan izleyebileceğiniz hayli enteresan bir konuşması bulunuyor.

theymightbegiantsbardaklariHazır yazıyı okumuş, üzerine konuşmayı da dinlemişken şu grubun web sitesini de bir görsem hiç fena olmazdı diye düşünüyorsanız, buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada yandaki TMBG bardaklarına dikkatinizi çekmek istiyorum. Bence fikir gerçekten çok güzel ve tasarımlar da takdire şayan olmuş!

Bu bardaklardan sizde de olsun istemez miydiniz? Açıkcası ben çok isterdim ama görünen o ki şimdilik sadece fotoğrafıyla yetinmek durumundayız…

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: