“Global reklam pazarlama dünyasında son dönemde neler oldu?”

walmarttazegidaicinajanslarla11962 yılında kurulan Amerikan perakende sektörünün devi Wal-Mart Mağazaları, taze gıda marketlerinin yaratıcı işlerini yönetmek üzere ajans arayışı içine girdi. Bu doğrultuda Geçtiğimiz Cuma günü isimleri açıklanmayan yaklaşık yedi ajansı görüşmeye çağırdı.

Şirket tarafından görüşmelerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, önümüzdeki ünlerde taze gıda tarafında birtakım gelişmelerin olacağı konuşuluyor.

Nokia, N-Series smartphone’un 150 milyon dolarlık global yaratıcı işleri için Wieden & Kennedy nokianseriesglobalile çalışacağını açıkladı. Nokia N-Series’in yaratıcı işleri 2005 yılından bu yana, Interpublic Grup’un Lowe Worlwide Londra ofisindeki yaratıcı takım tarafından yürütülüyordu.

Interpublic Grup, 2006 yılında N-Series’in kampanyası için Batman ve Harry Potter filmlerinden tanıdığımız İngiliz film yıldızı Gary Oldman’ı kullanmıştı.

youtubevideoaramasayfasiGoogle, geçtiğimiz Perşembe günü Youtube videolarının arama sonuçlarında anahtar kelime satışı yapacağını açıkladı. Youtube Ürün Müdürü Matthew Liu Konuyla ilgili açıklamasında, bu gelişme ile Google ve Youtube için en iyi olanı yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bu uygulama ile, videosunu ön plana çıkarmak isteyen tüm şirketler istedikleri anahtar kelimeler için ödeme yaparak Youtube videoları arasında anahtar kelime bazında arama yapan kullanıcılara sağ taraftaki özel bir alanda gösteriliyor olacak.

Ben Youtube’un anahtar kelime satışı ile videoların gösterilmesi uygulamasını Google Adwords programına benzettim. Arştırma şirketi eMarketer’ın öngörüsü, 2013 yılında Amerika’daki reklam harcamalarının yaklaşık 6 milyar dolar olacağı yönünde… Youtube’un yeni reklam uygulamasıyla bu oran ne kadar artar dersiniz?

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: