“Jared Leto ile alternatif rock ve 30 Seconds to Mars”

30secondstomarsAlternatif rock grubu 30 Seconds to Mars, 1998 yılında Savaş Tanrısı, Alexander, Panik Odası, Rüya için ağıt ve Dövüş Kulübü gibi filmlerden tanıdığımız aktör Jared Leto ve kardeşi Shannon tarafından kuruldu.

Grup, Jared Leto, Tomo Miličević ve Shannon Leto olmak üzere toplam üç kişiden oluşuyor. 2002 yılında 30 Seconds to Mars ve 2005 yılında A Beautiful Lie olmak üzere iki albüm ve ayrıca 11 tane de single çıkaran grubun, pekçok ünlü rock grubu ile de turneleri oldu.

Toplam 7 tane video klibi bulunan grup, Capricorn, Edge of the Earth, Attack, The Kill, From Yesterday, A Beautiful Lie ve A Beautiful Lie 2.0 için klip yayınladı. Grup için 30STM kısaltması kullanılıyor.

30STM’in parçaları birçok film ve dizide kullanıldı. Echelon parçası, 2003 yılında The Core filmde, The Kill parçası 2005 yılında House of Wax ve The Skeleton Key adlı filmlerde, 2007 yılında ise Without a Trace adlı TV dizisinin yanı sıra The Invisible adlı film ile Hollyoaks adlı TV programında ve bu yıl da bu yıl Black Box adlı TV programında yer aldı. From Yesterday adlı parçaları da 2007 yılında One Day adlı TV programında kullanıldı.

30STM, yukarıda izleyebileceğiniz The Kill ile MTV2 ödülünü ve A Beautiful Lie ile MTV Australia Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Rock Videosu ve Yılın Videosu ödüllerini kazandı.

Grubun web sitesine buradan ulaşabileceğiniz gibi 30 Second to Mars’ın Türkiye’deki hayranlarının sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

3 Yanıt ““Jared Leto ile alternatif rock ve 30 Seconds to Mars””

 1. Echelon, grubun promosyonunu yapan bir takım insan. Amaç aktivitelere daha fazla insan çekmek, radyoları arayıp istek yapmak, grup forumları veya ilgili yerlere forum postları yapmak ve grup hakkındaki siteleri vs. yönetmek. Amacı artık açıktır sanırım?

  Habitat ise aynı bir takım insan, ki onlar grubun hasta fanları, tarafından başlatılmış bir “Dünyayı koruyalım” projesi. Pek tabii ki babalarının hayrına yapmıyorlar, sebeb belli bence. Reklam? 🙂

 2. Jesterdvine,
  İyi de 3 Seconds to mars grubu sıradanlıktan öte bir tarz taşıyor ve echelon, habitat gibi projeleri yaratarak zaten reklam amacı gütmediğini göstermiştir. Ayrıca cem adrian dediğiniz sanatçının biletlerinden daha ucuza çıkıyor ki grubun kargo,uçak,mixing masrafları olduğu halde.

  Bence biraz daha dikkatli dinlemelisin 😉

 3. Rock güzeldir. Fikrimce synth kullanılan veya bolca remixten geçen rock müzik de dinamiktir, yaratıcılıkta sınırları zorlayabilir.

  Ama standart bir kalıba sahip bir albümle yola çıkmış, standart bir lineup kullanan veya salt solistin şekline – olayına dayanan bir grup fazla gitmeyecek, çerezlik kalacaktır.

  Deli ödül almış olabilir. Ama bilirsiniz, ödüller her zaman gerçek kaliteye gelmez.

  Ülkemizdeki yansıması için de Cem Adrian’ı örnek gösterebiliriz. İlk albümdeki gibi kalsaydı, Reha Muhtarla Show Haber tarzında ucuz programlara çıkan enteresan bir şarkıcı olarak kalırdı. Öyle olmasaydı bile çoğumuz ilk duydugunda derdi “oha, nasıl ses adamda” sonra döner giderdik. Fakat şu an aradığımız, içimizi ısıtan şarkıları seslendirmiş ve seslendirecek bir kişi halinde.

  Yani naptı? Tarzı, sesi oturttu bir kalıba. Ve sonuç kısmen de olsa ortada.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: