“Canlı, bilinçli ve gelişen ilişkiler kurmanın yolları: Kalıcı Aşk”

kaliciaskGay ve Kathlyn Hendricks çiftinin birlikte kaleme aldığı ve Nagehan Öztürk tarafından Türkçeleştirilerek Ovvo Basım tarafından piyasaya sürülen “Kalıcı Aşk”, canlı, bilinçli ve gelişen ilişkiler kurmanın yollarını ayrıntılarıyla anlatıyor.

50 yıldan uzun bir süredir kalıcı aşklarını sürdürmekte olan anne ve baba Polly ve Bob Swift’ten ilham alan çift, birlikte yazdıkları kitapta kalıcı ilişkiler için beş önemli sırrı okuyucularıyla paylaşıyor. Beş bölüm, 3 ek bölüm ve 320 sayfadan oluşan Kalıcı Aşk, uzun süreli ilişkilerin sadece devam etmekle kalmayıp gelişmesini de isteyen herkese gerçek yaşam öyküleri ve pratik tavsiyeler sunuyor.

hendrickslogo25 yıldır evli olan Kathlyn ve Gay çifti, The Hendricks Institute‘da ilişki terapisi ile binlerce çifte sahip olduğu sorunları aşması konusunda yardım ederek hayatlarını sürdürüyor. İlişkiler üzerine dokuz kitaba imza atan çift, Kaliforniya’da yer alan Hendricks Enstitüsü’ndeki siber üniversitenin de kurucularından.

Pek çok ülkede seminerlere katılan ve atölye çalışmaları düzenleyen çift, Kalıcı Aşk’ta uzun süreli bir ilişkinin içinde nasıl yaratıcı bir birey olarak gelişebileceğiniz, kaçınılmaz meydan okumaları yakınlığı kuvvetlendirmek için nasıl atlama tahtası olarak kullanabileceğiniz ve ilişkinizdeki tutkuyu nasıl canlı tutabileceğiniz gibi konulara açıklık getirmeye çalışıyor.

hendricks

Kathlyn ve Gay Hendricks

Birinci sırda yeni türden bir bağlılık yaratmak, ikinci sırda duygulara sahip olmanın yolları, üçüncü sırda karşılıklı suçlamanın olmadığı bir ilişki oluştumak, dördüncü sırda yeni bir yaratıcılık türü, beşinci sırda karşılıklı iyi niyet davranışları anlatılıyor. Kitaptaki ilk ek bölümde bir çiftle yapılan derinlemesine mülakat, ikinci ekte seminerlerdeki aktiviteler ve üçüncü ekte ise yalan, ayrılık ve itiraflar gibi acil ilişki problemleri ve bunların çözümlenmesine değiniliyor.

Kitapta bir aylık uygulama programını içeren bir bölüm var ki karşı tarafla olan ilişkilerinizde aslında oldukça basit gözüken bazı konuların, iş uygulamaya gelince ne derece zor olabileceğinin ispatı gibi… İlişkisine değer veren, uzun süreli bir ilişkiyi her iki tarafın da gönüllü olarak kendini geliştirdiği ve karşı tarafın gelişimini desteklediği bir yolculuk olarak gören çiftlerin kendilerine rehber alabileceği güzel bir kitap.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

8 Yanıt ““Canlı, bilinçli ve gelişen ilişkiler kurmanın yolları: Kalıcı Aşk””

 1. Nagehan her zamanki gibi güzel bir çeviriye imza atmış. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum…

 2. ayla çalışkan Cevapla 2 Haziran 2009 4:58 pm

  bugun mail geldi bana bu kitabı göndericeklermiş çok sevindim uçuyorum bi kitab kurdu olarak

 3. ca577, ben Taksim Megavizyon’dan satın almıştım 2008 yılının sonlarında; hala stoklarında var mı bilmiyorum… İstiklal’deki Megavizyon şimdi Teknosa ile birleşti. Telefonla arayarak stoklarında olup olmadığına dair bilgi alabilirsin.

 4. bu kitabi bulamiyorum, yakin zamanda bir kitabevinde gordunuz mu? internetten siparis vermek istemedim.
  acil ihtiyacim var!:)

 5. Evet kesinlikle mükemmel bir kitap. Tavsiyeleri uyguladım mucizevi şekilde işe yarıyor.

 6. Bu kitabı bugün aldım, ‘sevginin gücü’ başlıklı yazının altında ilk dikkatimi çeken cümle ‘sorunlara yol açan şey sevgiye direnmektirç sevgide kötü olan hiç bir şey yoktur.en çok saklamaya çalıştığımız alanlarımızı su yüzüne çıkarır’ şimdiden hoşuma gitti, ama sorun şurdaki tek taraflı bir şeyleri zorlamak anlamsız, karşıda ki kişide bunları uygulamalı:)

 7. benim bu kitaba ihtiyacım varrrrr:) Acaba gerçekten mükemmel aşk varmıdır. Hani filmlerde gördüğümüz yıllar süren o SADAKAT, BAĞLILIK

 8. Çok beğendim. Geçmişte yapılan hataları ve nasıl düzeltmemiz gerektiğini gösteriyorsun bize.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: