“Geçtiğimiz haftasonu için Box Office rakamları”

valicaganirmakissizadam10-11 Ocak 2009 haftasonu için ölçümlenen Box Office sonuçlarına göre 9 Ocak Cuma günü gösterime giren Vali filmi, 95.938 izleyici tarafından izlenerek seyircinin en çok tercih ettiği film oldu. Vizyona girdiği üçüncü günde oldukça yüksek bir rakama ulaşan Vali filminin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Çağan Irmak’ın yönettiği bir diğer yerli yapım Issız Adam, haftasonunu 93.227 izleyici ile ikinci sırada kapattı. Issız Adam’ın web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Issız Adam’ın ardında üçüncü sırada ise 57.309 izleyici ile yine bir yerli yapım olan Cem Yılmaz imzalı A.R.O.G yer aldı. A.R.O.G’un web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

barselonaarogGerek yönetmeni Woody Allen, gerekse de iddialı oyuncu kadrosuyla Ocak ayının iddialı yabancı yapımlarından olan Barselona, 31.678 izleyici ile listede dördüncü sıradaydı.

Yönetmeni David S. Goyer olan yabancı yapım Doğmamış, 30.692 izleyici ile Barselona’yı takip ederek beşinci sırada yer aldı.

Listenin altıncı sıradasında Chris Williams imzalı animasyon Bolt 24.829 izleyici ile yer alırken, yedinci sırada 19.762 izleyici ile Zübeyr Şaşmaz’ın yönettiği yerli yapım Muro bulunuyordu.

boltdogmamisİlk 10 listesinde sekizinci sırada, 16.822 izleyici ile Baz Luhrmann’ın yönettiği yabancı yapım Avustralya vardı.

Turgut Yasalar ile Hilal Bakkaloğlu’nun yönettiği yerli yapım Şeytanın Pabucu, 15.967 izleyici ile listeye dokuzuncu sıradan girdi.

Onuncu sırada ise 10.306 izleyici ile yönetmenliğini Rodrigo Garcia’nın yaptığı yabancı yapım Yolcular yer aldı.

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: