“Punk Rock’ın edepsiz çocukları: The Bloodhound Gang”

bloodhoundgang2

Amerikalı punk rock grubu “The Bloodhound Gang”, 1992 yılında Pennsylvania’da kuruldu. Bugüne dek 6 milyonun üzerinde albüm satışı gerçekleştiren grup, Jimmy Pop, DJ Q-Ball, Jared Hasselhoff ve The Yin olmak üzere dört üyeden oluşuyor.

Grup üyelerinden Jimmy Pop vokal ve gitar; Evil Jared Hasselhoff vokal ve bas gitar;  Q-Ball vokal ve klavye; The Yin ise davul, perküsyon ve vokalde ön plana çıkıyor.

bloodhoundgang1

Grup, şu andaki dört kişilik yapısına kavuşmadan önce dönem dönem farklı üyelerle yol almış. Bu üyeler, Daddy Long Legs, M.S.G., Skip O’Pot2Mus, Tard-E-Tard, Spanky G, Willie the New Guy, Foof, Bubba K. Love ve Lupus Thunder olmuş.

The Bloodhound Gang’in albümlerine baktığımızda, 1995 yılında Use Your Fingers, 1996’da One Fierce Beer Coaster, 1999’da Hooray for Boobies ve 2005’de Hefty Fine adlı albümlere imza atıklarını görüyoruz.

bloodhoundgang3

Jimmy Pop

Şarkı sözleri ve video klipleriyle oldukça konuşulan grup,  esprili, açıkça taşlayıcı ve hatta dönem dönem ikili anlamlar taşıyan kelimelerle ön plana çıkıyor. Hatta grubun bir porno yıldızına adadığı şarkısı (Ballad of Chasey Lain) dahi var. Vokal Jimmy Pop, dilini burun deliğine sokabilmesi ile nam salmış…

Parçaları MTV kanalındaki Jackass adlı şovda sık sık kullanılan The Bloodhound Gang, bu yıl Soundwave Festivali’nde de sahne alacak. Web sitesine buradan ulaşabileceğiniz grubun olay yaratan parçalarından biri The Bad Touch’ın videosunu, şarkının nakaratıyla birlikte aşağıda paylaşıyorum…

İyi izlemeler ve dinlemeler! 🙂

Bloodhound Gang – The Bad Touch

Parçanın nakaratı:
Do it now
You and me baby aint nothin but mammals
So lets do it like they do on the discovery channel
Do it again now
You and me baby aint nothin but mammals
So lets do it like they do on the discovery channel
Gettin horny now

Bloodhound Gang – Foxtrot Uniform Charlie Kilo

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

4 Yanıt ““Punk Rock’ın edepsiz çocukları: The Bloodhound Gang””

 1. Bir Bloodhound Gang hayranı olarak grupla ilgili bir blog açtım ve yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum. Grup üyelerinin biyografilerini yabancı kaynaklardan çevirip blogda paylaşıyorum. Ne yazık ki grup hakkındaki Türkçe kaynaklar yok denecek kadar az. Bu nedenle amacım grubu tanıtmak ve BG’nin konser için İstanbul’a gelmesi…

  Desteklerinizi bekliyorum…

  bloodhoundgangturkiye.wordpress.com

  NOT: Yazınızın başında belirtilen grup üyeleri 4 değil 5’tir. Lupus Thunder’ın ayrılmasından sonra gruba eski A gitaristi Daniel P. Carter dahil olmuştur. Ayrıca son yorumunuzdaki fotoğraflara ulaşamıyorum sanırım internetten kalkmış.

 2. Jesterdvine’nin tavsiye ettigi parçalarını dinledim, çok hoşuma gitti. Bahsettiğin gibi atmosfer olayı çok iyi. Uyum çok hoş olmuş, sert ama bir o kadar da uyumlu. Ben bu grubu daha önce bu kadar iyi dinlemiştim, eski tatlarda (yani bizim yaşıtlarımızın) bir grupmuş. Ekin ve Jesterdvine yazılar ve yorumlar güzel olmuş:)

 3. söylemeyi de unutmuşum, yukarıdaki son satırlar şarkının, “Something Diabolical”, daha ilk yarısıydı. 🙂

  Şimdi o şarkının türü nedir diye bir soru var..Sanırım İngilizce adlandırmasıyla “Zealot Rap” falan?!

  (öyle bir tür yok sakın kafanız karışmasın. Ama birebir çevirince Dini Fanatik Rap oluyor ki bu da meşhur “tavuk çevirme / chicken translate” vakasına benziyor.)

  [Something Diabolical “şeytanca/insanlık dışı/acımasız/zalim birşey” demektir salak JD, nereye dini fanatizm???]


 4. şeklinde bol aktraksiyonlu bir basçıları var. Hatta zamanında Alman pro7 kanalında bir televizyon programında bildiğin soyunup Antik Yunan heykelleri gibi poz atmıştı. 🙂

  Ona da baktım ama bulamadım, sadece videoları vardı.

  Tüm gırgır bir yana; eğer sözlerini anlayabiliyorsanız bu grup averaj veya averajın biraz üstü / altı bir Türk evladı için pek de uzun soluklu değil. Şarkı sözleri ağırlıkla yatay münasabetler üstüne ve bir kısmı da klasik mekan ve şekillerden dışarı taşırılmış halde. Tamam, yatay mevzular bizler için belki “yok yok hayatta olmaz” işler değil ama 7/24 takılan Amerikan delikanlısı da değiliz. 🙂

  Fakat hepsi bir yana, adamların son albümünde HIM vokalisti Ville ile bir düetleri var ki sormayın. Hasta olmuştum şarkının sözlerinden beslenen o atmosferine. Ayrıca şarkıyı anlamaktaki güçlük havasına hava katıyordu; dinlerkeni geçtim okurken bile zor bir şarkı bu ve kanımca bağlam hakkında bilgi sahibi olmak lazım.

  Eventide rise for ritual
  With the thrill of a kill vengefully the engine will
  Roar forth steer the dead leave forced
  Driven by fear shift gears veer towards
  The foolishly equipped swift these
  Failed bids breathed taillights from the crypt
  Reflect upon the way beyond redemption
  Let the necronometer beckon for the destined
  Blessed when first lent sin then condemned to bear the burden
  Of this curse the consequence of which can never be averted
  Each tormented attempt that is made in vain
  To evade this debt which is certain to be paid
  Without question is met with a counterclocked surge
  In reverse as if backmasked words of the black mass were
  All heard by a clutch engaged
  Over trails blazed to the western gates

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: