“Mart ayında Fistikyesili okurlarına tatlı sürprizler var!”

Fistikyesili’ni takip ederek değerli görüşlerini paylaşan okurlarımıza Mart ayında da tatlı sürprizlerimiz olacak. Mart ayı boyunca bizlere yazı ve yorumlarını bizlerle paylaşan okurlarımızın ağzı tatlanacak ve ufku genişleyecek:) Nasıl mı?

1-30 Mart tarihleri arasında en fazla yorum gönderen okurumuz Bonnyfood’un en yeni lezzeti olan Carminy kurabiye çiçeğini (sadece İstanbul) kazanacak!

En fazla yorum gönderen ikinci okurumuz MediaCat Kitapları’nın en yeni yayınlarından biri olan Marcus Buckhingam’ın yazdığı “Güç” adlı kitabı kazanacak!

En fazla yorum gönderen üçüncü okurumuz AFM IMAX Sinemaları’ndan çift kişilik sinema bileti (sadece İstanbul ve Ankara) kazanacak!

En fazla yorum gönderen dördüncü okurumuz Costa Gavras’ın yönettiği Ölümcül Çözüm filminin DVD’sini kazanacak!

En fazla YAZI paylaşan okurumuz Francette Pacteau’nun “Güzellik Semptomu” adlı kitabını kazanacak!

Hediyelerle* ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hepinize yazyıla dolu bir Mart ayı ve iyi okumalar diliyoruz:)

carminyCarminy

Bonnyfood’dan yepyeni bir lezzet! Hem lezzetli, hem de büyüleyici!

Güllerin en anlamlısı kırmızı renginde, kırmızının albenisi karmen halinde…

Lezzet çiçeklerinin en şaşalısı kırmızı tüller içinde!

Tatlı yiyelim, tatlı yazışalım diye:)

gucGüç / Marcus Buckingham

MediaCat Kitapları’ndan 2009 yılında çıkan Güç, Önce Bütün Kuralları Yıkın ve Now, Discover Your Strengths gibi çok satan kitapların yazarı Marcus Buckingham’ın yeni yapıtı. Güç, şimdiye kadar inanılan “Başarılı olmak için zayıf yönlerinizi geliştirmeniz gereklidir” kuralına meydan okuyor ve iş dünyasındaki yeni GÜÇ odaklı harekete öncülük ediyor.

Kitap, “Neden iyi yaptığınız şeyler güçlü yanlarınız, kötü yaptığınız şeyler de zayıf yanlarınız değildir?”, “Güçlü yanlarınızı tanımanızı sağlayan 4 işaret nedir?”, “Her hafta güç kazanmanızı sağlayan aktivitelere yönelmenizi sağlayacak basit adımlar neler?”, “Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla güçleriniz ve zayıf yanlarınız hakkında nasıl konuşabilirsiniz?” gibi pek çok soruyu yanıtlıyor.

olumculcozum

Ölümcül Çözüm / Le Couperet

Costa Gavras’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Ölümcül Çözüm’ artık bir doktrin haline gelen yaygın bireysellik üzerine düşündüren ve ‘ahlak’ kavramını sorgulatan bir film. Sea Uluslararası Film Festivali’nde “Film ve Edebiyat Ödülü” kazanan filmin, global film değerlendirme sitesi imdb’deki ortalaması 10 üzerinden 7.5 puan.

Modern zamanların yalnız şövalyesi, artık yel değirmenlerine saldırmıyor, insanlığa adalet getirmek gibi bir talebi yok. Savaş lordları ile dulları ve yetimleri kurtarmak için savaşmıyor, kendi türüyle, kendi silah arkadaşları ile savaşıyor. Aslında kendisiyle savaşıyor, tıpkı hepimiz gibi, o da dayanışmaya, başkaları ile yardımlaşmaya, ütopik düşlere sırt çeviriyor. Bencilliğin batağına her gün biraz daha batıyor, bu mücadeleyi de korku ve endişe besliyor. (Film.gen.tr)

guzelliksGüzellik Semptomu

Bir kadın güzel ya da değildir. Güzel değilse, güzelleşmek için elinden geleni yapacaktır. Güzelse, bir gün mutlaka bu güzelliğe veda etmek zorunda kalacaktır. Nasıl ki hiçbir erkek hadım edilme kaygısından kaçamazsa, hiçbir kadın da güzellik beklentisi’nden kaçamaz. Peki o zaman güzellik nedir?

Tarih boyunca pek çok dişil güzelliğin doğasını tanımlama girişimi olmuştur. Francette Pacteau, güzellik nitelemesine değil niteleme ediminin kendisine odaklanarak bu tip araştırmalara yeni bir boyut kazandırıyor. Araştırmasının yöntemini psikanaliz kuramı üzerine inşa eden Pacteau basit ve özgün bir önerme geliştiriyor.

*Kitap ve DVD’ler bizzat Fistikyesili yazarları tarafından okunmuş ve izlenmiş olup, tümü ikinci eldir.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

9 Yanıt ““Mart ayında Fistikyesili okurlarına tatlı sürprizler var!””

 1. Ellerinize sağlık çok güzel bir site.

 2. benim gibidüşünen bi kaç arkadaş daaha çıktı:)

 3. çooooooooook güzelllllllllllllllllllllllll

 4. Jesterdvine dediğin bir kısır döngü olayı değil mi??? Ama bence de güzel bir site, ellerinize sağlık Ekin ve Özkan:))

 5. Bu site mi herkesi görsün yoksa herkes mi bu siteyi görsün?

  Yoksa Ekin’in çook işi var. 🙂

 6. kesinlikle bu sitenin herkesi görmesi gerekir.

 7. umarım onlarda benim gibi huzur bulurlar

 8. ben sizi tesadüf sayesinde buldum iyiki bulmusum sizin sitenizi buldugumdan beri bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum:)

 9. bu siteye girince nedense insan huzur buluyo yahu:) sizin sayenizde bütün güzelliklerden haberimiz oluyo emeginize saglık….

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: