“23 Nisan’da çocuklar için bir bayram da Fistikyesilinden”

23nisan123 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında bizim de bir katkımız olsun diye tüm çocukları bu güzel günde Fistikyesili’ne yazı ve yorum göndermeye davet ediyoruz.

İstedikleri herhangi bir konudaki yazı ve görüşlerini, ad-soyad ve yaşlarıyla birlikte bizimle paylaşmaları durumunda minik satırlarını sayfamızda yayınlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Ayrıca Fistikyesilindeki yazılara kendi cümleleriyle ad-soyad ve yaşlarını belirterek yorum yapmaları da bizleri çok memnun edecek. Bu vesileyle onları biraz daha yakından tanımış ve farklı konulardaki düşüncelerini öğrenmiş olacağız.

Elbette bayram hediyelerini unutmadık. Yarın 19.00’a kadar bizlerle yazı ve yorumlarını paylaşan ilk üç minik arkadaşımıza, Rintintin çizgi romanı hediye edeceğiz. Neden mi Rintintin? Çünkü çocukluğumuzun gölgesinden bile daha şapşal bu küçük kahramanını bizler hala çok seviyoruz…

23 Nisan 1935 yılından bugüne kutlanmakta olan Türkiye Cumhuriyeti’nin milli bayramı 23 Nisan’da, küçük arkadaşlarımızın yüzlerini bir nebze de olsa güldürebilirsek ne mutlu bize! İnanıyoruz ki gelecek onların pırıl pırıl gülümsemeleriyle aydınlanacak:)

Yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı Bize Ulaşın sayfamızdaki e-mail adreslerine gönderebilirsiniz.

İşte küçük arkadaşlarımız için hediyelerimiz:

rintintin-alayRintintin’in Maceraları
Alayın Maskotu

İnkilap Kitabevi
46 Sayfa
Resimleyen: MORRIS
Senaryo: X. Fauche ve J. Léturge
Özgün adı: Rantanplan La Mascotte

rintintin-kacakRintintin’in Maceraları
Kaçak

İnkilap Kitabevi
46 Sayfa
Resimleyen: MORRIS
Senaryo: X. Fauche ve J. Léturge
Özgün adı: Rantanplan Le Fugitif

rintintin-haberci1Rintintin’in Maceraları
Haberci

İnkilap Kitabevi
46 Sayfa
Resimleyen: MORRIS
Senaryo: X. Fauche ve J. Léturge
Özgün adı: Rantanplan Le Messager

Yeri gelmişken 23 Nisan’ın geçmişini de kısaca hatırlayalım, değil mi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM’nin açılışını kutlamak amacını taşıyan Hakimiyet-i Milliye bayramı ile savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşıyan Himaye-i Etfal Cemiyeti adlı iki bayram, 23 Nisan 1935 yılında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adı altında bir araya getirildi.

UNESCO’nun 1979’u Çocuk Yılı olarak duyurmasının ardından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği”ni başlattı ve bu bayramı uluslararası düzeye taşıdı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, günümüzde uluslararası düzeyde kutlanmaya devam ediyor.

Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! 🙂

23nisan2

İmajlar: Communities.qld.gov.au, Bopeeps.co.uk.

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: