“!!! mi yoksa Chk Chk Chk mi demeliydim?”

chkchkchk1! ya da !! ile karıştımamanızı önerdiğim Punk grubu !!!, 1996 yılında The Yah Mos, Black Liquorice ve Popesmashers gibi o zamanların lokal gruplarının üyelerinin bir araya gelmesiyle Kaliforniya’da kuruldu.

Grubun ilginç adı The Gods Must Be Crazy filminin altyazılarından ilham alınarak oluşturulmuş ve en kabul gören söylenme şekli Chk Chk Chk olsa da grubun adı dönem dönem Pow Pow Pow, Bam Bam Bam ve Uh Uh Uh gibi farklı şekillerde de anılabiliyor.

Farklı dönemlerde, John Pugh, Mikel Gius, Jason Racine, Justin Van Der Volgen ve Jerry Fuchs gibi üyeleri de bünyesinde barındıran grubun bugünkü üyeleri Nick Offer, Allan Wilson, Mario Andreoni, Tyler Pope, Dan Gorman, Shannon Funchess ve Paul Quattrone’dan oluşuyor.

chkchkchk2

Mario Andreoni gitar, Dan Gorman perküsyon ve klavye, Nic Offer vokal, Tyler Pope bas gitar ve Allan Wilson perküsyon ve klavyede karşımıza çıkıyor. Grubun katıldığı turlarda, vokalde Shannon Funchess ve davulda Paul Quattrone de üyelere eşlik ediyor.

!!!, 2006 yılında John Frusciante’nin daveti üzerine İngiltere turunda Red Hot Chili Peppers’a eşlik etti. Gruba ait There’s No Fucking Rules albümünden bir parça, House M.D. televizyon dizisinin 4. sezonununHouse’un Kafası adlı 15. bölümünde, Cuddy’nin striptiz sahnesi boyunca izleyicilerle buluştu.

Grup, 2004 yılında çıkarmış olduğu Louden Up Now albümü ile U.S. Electronic Albums listesinde 4., U.S. Independent Albums listesinde 14. ve U.S. Heatseekers listesinde 20. sıraya yerleşirken, 2007 yılında çıkardığı Myth Takes albümü ile de U.S. Electronic Albums listesinde 3., CMJ Radio 200 listesinde 4., U.S. Heatseekers listesinde 8., U.S. Independent Albums 25. ve Billboard 200 listesinde 195. sırada yer aldı.

Albümler
!!! – 2001
Louden Up Now – 2004
Myth Takes – 2007

chkchkchk3EP
GSL26/LAB SERIES VOL. 2 – 1999
Live Live Live – 2004 (sadece Japonya)
Take Ecstasy With Me/Get Up – 2005

Single
The Dis-Ease/The Funky Branca – 1998
Me and Giuliani Down by the Schoolyard – 2003
Pardon My Freedom – 2004
Hello? Is This Thing On? – 2004
Me and Giuliani Down by the Schoolyard – 2004
Heart of Hearts – 2007
Must Be the Moon – 2007

Diğer projeler
!!! 1997 tour cassette – 1997

Grubun web sitesine buradan ve Myspace sayfasına da tam buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli dinlemeler:)

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: