“2009’un ilk çeyreğindeki en fıstık yazılar”

Bakalım 2009’un ilk üç ayında en fazla okunan yazılar nelermiş?

donald-duck“Çizgi film tarihinin en sevimli ördekleri”

Çizgi filmlerde karşımıza çıkan bir çok ördek var. Evet yanlış duymadınız ördek dedim. Ama içlerinden beş tanesi var ki diğerlerinden daha fazla ön planda ve her neslin anılarında birkaç kare ile yer etmiş durumda. İşte bu beş ördek ve içlerinden en iyisi hangisi seçimimiz.

Haydi başlayalım…

Yazının tamamını oku >>

bmw“Asla unutulmayacak sloganlar neler?”

Geçenlerde televizyonda Nuttymax reklamını izlerken, sloganını her duyduğumda gülümsediğimi farkettim. İşte o anda kendimi bildim bileli sevdiğim sloganları yazmak için içimde müthiş bir istek oluştu ve bu yazı ortaya çıktı. Bu sloganlar arasından bazıları hala işbaşında, bazıları ise emeklilik günlerinin keyfini çıkarmaya başladı.

Bu arada yeri gelmişken İngiltere kökenli AdSlogans‘ın 2008 için yılın sloganı seçtiği TBWA Londra tarafından Muller için hazırlanan sloganı da yazayım: “Lick the lid of life”

Yazının tamamını oku >>

scuderiaferrari“Formula 1 2009 Sezonunda Takımlar, Pilotlar ve Yarış Takvimi”

Evet yine içimde kıpırdamaya başlıyor o heyecan. Her yıl Mart ayı başlarında hareketlenen ve ilk yarışa (genellikle Melbourne olur) sayılı günler kala iyice artan bu heyecan elbette motor sporları içerisinde ilgimi çeken ve izlediğim tek spor olan F1 coşkusudur. Şimdi ilk yarışa topu topu 11 gün kalmışken sezona kısa bir bakış yapabiliriz değil mi? Haydi başlayalım o zaman.

Yazının tamamını oku >>

mia-wasikowska“Tim Burton sunar: Alice Harikalar Diyarında”

Filmografisine baktığımda beğenmediğim bir filmi bile yok. Karanlık ve gotik atmosferler, apayrı bir hikaye yapısı, sırf Vincent Price’a duyduğu büyük hayranlık bile Onu en sevdiğim yönetmen koltuğuna oturtabilir. Son zamanlarda belki çok bilinen bir yönetmen ama daha ilk yapımlarından ve Vincent’dan beri seviyorum Onun filmlerini ve evet bazıları kendini tekrar ediyor dese de o bir sinema filminde atmosfer yaratmanın ne demek olduğunu belki de en iyi bilen yönetmen. Kısaca O, Tim Burton…

Yazının tamamını oku >>

nedersinazizim1“Ne Dersin Azizim?”

Çoğu zaman izlediğim tiyatro oyunlarıyla ilgili yazılar yazmaya çalışıyorum. Ancak bazen vakit yaratamıyorum bazen de yazıyorum ama bir tavsiye yazısından öteye geçmiyor. Ne Dersin Azizim için aşağıdaki yazım bir tavsiye yazısı değil. Ben beğendim, siz de izleyin demiyor… İzlemeseydim çok şey eksik kalırdı, siz de izlemezseniz hiçbir zaman bilemeyeceğiniz bir yanınız eksik kalacak diyor.

Yazının tamamını oku >>

arog“Vizyondaki Türk filmlerinin gişedeki zafer tablosu”

Son dönemde vizyona giren Türk sinema filmi sayısının artmasıyla, seyirciler yabancı filmlerden çok Türk filmlerini tercih eder oldu. Gişeye yansıyan bu durum gösteriyor ki sinema salonlarında daha da fazla Türk filmi yer alacak gibi…

İzleyici sayısındaki artış film yapımcılarını teşvik eder hale geldi. Aşağıda 100.000 seyircinin üzerinde gişe yapan Türk filmlerini görebilirsiniz.

Ne de olsa yerli malı yurdun malı, herkes onu izlemeli 🙂

Yazının tamamını oku >>

tipitip“Çocukluğumun unutulmaz tatları”

Dün reklamları izlerken Kinder sürpriz çikolata reklamını gördüğümde, yıllardır nasıl olup da bu çikolatadan ve içindeki oyuncaktan vazgeçemediğimi düşündüm.

Hala küçük bir çocuk gibi markete her gittiğimde, yol kenarındaki bir büfenin, tekel bayiinin ya da Kinder sürpriz çikolata satılan herhangi bir yerin yanından geçerken durup almadan edemediğim bu sihirli yumurtalar çocukluğumu, gençliğimi ele geçirdiği gibi belli ki orta yaşlılık dönemimi de etkisi altına alacaktı.

Yazının tamamını oku >>

4K-Ocak“4K – Kız Kıza Kahve Keyfi gerçekten çok keyifliydi!”

Dün akşam 4K – Kız Kıza Kahve Keyfi’nin ilk buluşmasını gerçekleştirdik. Bu etkinliği düzenlenme fikri oldukça ilginç bir şekilde aklıma gelmişti.

Aralık ayında düzenlediğimiz “mesai sonrasi” buluşmasında, enteresan bir şey dikkatimi çekmişti. Sohbetin ilerlediği bir esnasında, hepsini tek bir sıra halinde birleştirdiğimiz masalardan birinde, beylerden bir grup toplanmış kendi aralarına güle eğlene sohbet ediyordu.

Yazının tamamını oku >>

kaliciask“Canlı, bilinçli ve gelişen ilişkiler kurmanın yolları: Kalıcı Aşk”

Gay ve Kathlyn Hendricks çiftinin birlikte kaleme aldığı ve Nagehan Öztürk tarafından Türkçeleştirilerek Ovvo Basım tarafından piyasaya sürülen “Kalıcı Aşk”, canlı, bilinçli ve gelişen ilişkiler kurmanın yollarını ayrıntılarıyla anlatıyor.

50 yıldan uzun bir süredir kalıcı aşklarını sürdürmekte olan anne ve baba Polly ve Bob Swift’ten ilham alan çift, birlikte yazdıkları kitapta kalıcı ilişkiler için beş önemli sırrı okuyucularıyla paylaşıyor. Beş bölüm, 3 ek bölüm ve 320 sayfadan oluşan Kalıcı Aşk, uzun süreli ilişkilerin sadece devam etmekle kalmayıp gelişmesini de isteyen herkese gerçek yaşam öyküleri ve pratik tavsiyeler sunuyor.

Yazının tamamını oku >>

yuvarlaginkoseleri“Özdemir Asaf ve Yuvarlağın Köşeleri”

Özdemir Asaf’ın 1940-1960 yılları arasında yazmış olduğu etika türündeki özdeyişlerini kapsayan Yuvarlağın Köşeleri, ilk kez 1961 yılında yayınlandı. Kitabın günümüzdeki basımında ise 1961 yılında yayınlanan ve 33 başlık altında toplanan 432 etikası aynen yer almakla birlikte, ilaveten ardında bıraktıkları yazıları arasından eşi Yıldız Arun ve büyük oğlu Gün Arun tarafından seçilen 1961-1981 yılları arasında yazmış olduğu 704 etika 58 başlık altında toplanarak kitabın ikinci bölümünde sunuluyor.

Yazının tamamını oku >>

nasilmutluolunur“Mutluluğa bilimsel araştırmalar aracılığıyla ulaştıran kitap: Nasıl Mutlu Olunur?”

“Nasıl Mutlu Olunur? – The How of Happiness”, Sonja Lyubomirsky’nin de aralarında olduğu mutluluk bilimi araştırmacılarının deneyleri sonucu elde ettiği bilgilerin bütününden oluşuyor.

Kapital Medya Hizmetleri tarafından 2008 yılında MediaCat Kitapları arasında piyasaya sürülen nasıl mutlu olunur’un kapak tasarımı Alametifarika’ya ait. Kitap, insanları nasıl daha mutlu edebiliriz sorusu üzerine yapılan araştırmalar kapsamında, mutluluk üzerine 18 yıldır bilimsel araştırma yapan ve psikoloji dalında birçok uluslararası ödül sahibi Sonja Lyubomirsky tarafından kaleme alınmış.

Yazının tamamını oku >>

mesai-sonrası“10 Nisan Cuma mesai sonrasında buluşuyoruz:)”

2 ayda bir gerçekleştirdiğimiz ve farklı sektörlerden profesyonelleri buluşturmayı hedefleyen “mesai sonrası”, Cuma akşamı Taksimoda’da düzenleniyor! 19.30′da başlayacak olan buluşma, 23.00′a kadar sürecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler, bu saat dilimleri arasında istedikleri zaman Taksimoda’ya gelebilirler. Hem yeni iş alanlarından farklı insanlarla tanışıp hem de koca bir haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyorsanız, sizi de bekliyoruz.

Yazının tamamını oku >>

Kadınlar Günü“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hikayesi ve kutlanışı”

Dünya Kadınlar Günü, her yıl 8 Mart tarihinde tüm dünyada kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal haklarının kazanılmasının kutlandığı özel bir gün. Çıkış noktası Eski Sovyetler Birliği’ndeki siyasi bir etkinlik olan 8 Mart, zaman içerisinde uluslararası arenada kutlanan özel bir gün yapısına ulaştı.

Dünya Kadınlar Günü, özel günler bakımından değerlendirdiğimizde, bayanlara olan sevgi ve saygının ifade edilmesi bakımından Anneler Günü ve Sevgililer Günü ile benzer noktalar taşısa da yapısı itibariyle biraz daha siyasi ve insan haklarına yönelik bir duruşa sahip.

Yazının tamamını oku >>

Keyifli okumalar! 🙂

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

Bir Yanıt ““2009’un ilk çeyreğindeki en fıstık yazılar””

  1. donald amca, 80’li yılların kahramanı, bugün çizgi film endüstrisi ne kadar gelişmiş olsada onların tadını veremiyor, maalesef..

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: