“Afyon’da caz rüzgarları esecek”

Caz-Afis-son09Genellikle etkinlik haberlerinde başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’den bahsedilir. Aslında böyle olması çok normal zira çoğu büyük organizasyon buralarda özellikle de İstanbul’da gerçekleşiyor. Ancak bunların dışında da hala devam eden bir çok güzel etkinlik hem de yıllardır bulundukları şehirde düzenli olarak yapılabiliyor.

İşte bunlardan bir tanesi olan Afyon Jazz Festivali’de 1-8 Haziran tarihleri arasında dokuzuncu kez seyircileriyle buluşacak. Programa baktığımızda açılış ve kapanışta Prag’lı sanatçıların olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni de 2005 yılında Prag Jazz Open’a Türkiye’den sanatçıların katılımıymış. O zaman kurulan bağ 4 yıl içerisinde hala devam ediyor.

İşte bu çerçevede 1 Haziran’da Çek ses sanatçısı ve aktris Elin Spidlova ile Afyon’da caz rüzgarı esmeye başlayacak. Bunun dışında Güney Afrika’dan The Jonathan Crossley Electric Band ve Arjantin’li bondeon ustası Gustavo Battistessa (Piatango orkestrası eşliğinde), Çek grup Lukas Kytnar Caz Quartet’de festival kapsamında izlenebilir.

Kapanışta da Türk piyanist Kent Mete ile Çek kadın vokal Martina Fiserova, Kent Mete & Martina Fiserova Prag-Afyon Ensemble adını verdikleri grupla ilk kez birlikte sahne alacak.

Bunlara ek olarak Türkiye’den Doğum, Selfish ve Genco Arı, Ahmet Berker’in grubu The Ultimate Jazzy Quintet’de Afyon’da caz severlerle buluşacak. Etkinik kapsamında ayrıca birçok söyleşi de bulunuyor. Köksal Engür, Ayşegül Ünsal, İdil Fırat, Hülya Tunçağ, İzzet Öz, Ahmet Berker, Feryal Tilmaç, Gönül Kıvılcım, Atilla Dorsay, Ercan Akyol, Latif Demirci, Aykut Uslutekin, Argün Okumuşoğlu, Cemil Ağacıkoğlu bu söyleşilerde yer alacak isimler. Sergi olarak da Latif Demirci Karikatür Sergisi ve Aykut Uslutekin Caz Fotoğrafları Sergisi gezilebilir.

Önümüzdeki bir hafta boyunca Afyon semalarına yayılacak caz notalarını yakalamak isteyenlere, sadece caz severlere değil hayatında hiç caz dinlememiş kişilere de ulaşmayı amaçlayan bu cesur festivale katılanlara şimdiden iyi eğlenceler.

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

3 Yanıt ““Afyon’da caz rüzgarları esecek””

  1. “Afyon’da caz” sizin kulağınıza nasıl geliyor bilemem ama bana hem çok sevindirici, hem alışılmadık (böyle hissettiğim için kendi kendime kızmama sebep olsa da) geldi.

    Bir süre önce ülkemizdeki etkinik biletlerini web’den satan bir şirketin sitesini, İzmir’de neler var diye incelerken dikkatimi diğer şehirlerin bulunduğu bir combo çekti.

    Oralarda neler var diye baktığımda içim cız ederek combonun her halde uzun süre hiç etkinlik olmadığından tüm şehirlerimizi içermediğini, orada bulunan şehirlerimizin çok büyük bir bölümünde en azından bu şirket tarafından bileti satılan bir etkinliğin olmadığını gördum.

    Umarım bir gün bu liste tüm şehirlerimizi içinde bulunduracak hale gelir ve katılabilecek bir çok etkinlik olur. Sevgi ve saygılarla. Soner Recai Öner

  2. afyon için müthiş bir atmosfer yasanacak izmire de bekleriz

  3. Kaç yıl önceydi hatırlamıyorum..İstanbul’ da cazla ilk defa açık hava konserinde tanışmıştım..Ve o gün ön yargılarım ortadan kayboldu..O gün bugün caz dinliyorum fırsat buldukça tavsiye de ediyorum..

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: