“Oyun dünyasından birkaç haber”

Yazmaktan en çok hoşlandığım alan bilgisayar oyunları olmasına rağmen uzun zamandır burayı boşladığımı fark ettim. Aslında yazmak istediğim birkaç yazı var mesela Starcraft 2 hakkındaki tanıtım gibi. Ama sanıyorum insan sevdiği konularda daha özenli davranıyor ve cümleler bir türlü kurulamıyor. Zaten Diablo 3 hakkındaki yazı da böyle uzun bir sancıdan sonra çıkmıştı.

Maalesef Starcraft 2 yazısını şimdide yazamıyorum ama okuduğum ve duyduğum birkaç küçük haberi sizlerle paylaşayım dedim. O zaman başlayalım hemen;

Starcraft 2_MarineStarcraft 2 2010 yılına ertelendi

İlk haberimiz biraz üzücü. Herkesin 2009’un son çeyreğinde çıkmasını beklediği ve üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala ilk oyunu zevkle oynadığı Starcraft serisinin beklenene devam oyunu Starcraft 2 2010 yılının ilk yarısına ertelendi. İlk duyurumundan beri heyecanla beklenen, ardından 3 oyun olarak çıkacağı açıklanan Starcraft 2’nin özellikle Battle.net sitesinin geliştirilmesindeki çalışmalar nedeniyle ertelendiği söyleniyor. İlk oyundaki 3 ırkın aynen korunduğu, her bir ırkın senaryosunu ayrıca oynacağımızı 3 ouyun şeklide hazırlanan ve kaldığımız yerden devam edeceğimiz oyuna kavuşmamız için biraz daha sabretmemiz lazım. Bu arada çıkacak ilk oyunun Terran olacağını da söyleyeyim: “Rock’n Roll!”…

diablo3Diablo 3 çıkış tarihinde değişiklik yok

Starcraft 2 ertelenince herkesin aklına Diablo 3’ün çıkış tarihiyle ilgili sorular gelmeye başladı. Blizzard başkanı Mike Morhaime’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada Diablo 3’ün çıkışıyla ilgili bir değişiklik olmadığı, Starcraft 2’nin ertlenmesinin Diablo 3’ü etkilemeyeceği yer aldı. Ancak unutulmaması gereken nokta hala her iki oyun içinde net bir çıkış tarihi verilmemiş olması ve bu tarz açıklamaların genellikle pek de hoş tamamlanmadığı. Ben ikisi de çıksın ve güzel olsunda biraz daha beklemeye razıyım modundayım. Ayrıca her ikisinin de aynı yıl olacağı biraz zor gibime geliyor. Örneğin Diablo 3’de hala Rouge Class’ında bir karakter açıklamadılar. Sonuç olarak her ikisini de bekliyorum ama birisini daha çok beklediğimi eklemem lazım. Hangisi mi? alın size bir ipucu: “My life for Aiur!”

gorillazRock Band’e Gorillaz’da Katıldı

Rock Band oyuncusu değilim ama elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum. MTV Games, EA ve Harmonix’in yaptığı açıklamaya göre Gorillaz’In üç şarkısı (Feel Good Inc., Clint Eastwood, Re-Hash) Rock Band’in Music Store’una eklenecek. X-Box Live’da 11, Playstation Net’te 13 Ağustos itibariyle satışa çıkacak şarkılar için 160 Microsoft Puanı (1,99$) ödemek gerekiyor. Bu arada ek olarak birkaç şarkı daha eklenecekmiş ki onlarda Gorillaz kadar belki de daha fazla sevdiğim şarkılar. Bunların başında da Jefferson Airplane’in White Rabbit’i geliyor. Pek bir severim de. Acaba Rock Band’e de mi başlasak? Sanmıyorum:)

assassins_creed_22009 Sonuna Kadar Çıkacak Sağlam Oyunlar

Bazı oyunlarda yaşanan ertelemelere rağmen 2009’da hala çıkması beklenen sağlam oyunlarda bulunuyor. Belki aklınıza Bioshock 2 gelmiştir ama maalesef o da 2010’a ertelendi. Ama dediğim gibi yine de elimizde gerek PC gerekse konsollar için çıkması planlanan güzel oyunlar var. Bunlardan karışık bir derleme yaparsak ağustos ayı içinde Wolfenstein ve Batman: Arkham Asylum öncelikli oyunlarımız. Eylül ayında ise, Resident Evil 5, Halo 3: ODST, Need for Speed Shift (Bununla ilgili bir yazı yazmıştık), Ninja Gaiden Sigma 2, ekim ayında Borderlands, Uncharted 2, Dragon Age: Origins, Tekken 6, kasım ayı içerisinde Assassin’s Creed 2, Left 4 Dead 2, aralık’da da Avatar: The Game, DIRT 2 sayılabilir. Bana göre Assassin’s Creed 2 liste içerisinde tercih edebileceğim bir oyun. Sarmazsa eskiler hala sapasağlam duruyor.

Sonuç olarak oyun dünyasıyla ilgili kısa kısa bir kaç bilgi işte bunlar. Her ne kadar Starcraft 2 için üzülmüş olsam da hala oynamaktan zevk aldığım ve oynadığım Starcraft’ım var. Hatta yazı bitti hemen başlayabilirim de: “com.link online”

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

3 Yanıt ““Oyun dünyasından birkaç haber””

  1. enteresan bir yazı olmuş. Teşekkürler…

  2. Black Isle’la beraber en sağlamı Bioware zaten. Yanılmıyorsam Black Isle Baldur’s Gate serisine de destek olmuştu. Black Isle denildiğinde diğer efsaneler ise Fallout serisi, Icewind Dale serisi ve Planescape Torment. Kısaca üzerinde Black Isle veya Bioware olan herşey bir güzel oynanabilir…

  3. Dragon Age: Origins oyunu beklenir. Neden, BioWare’den pacman çıksa oynarım!

    “BioWare developed Shattered Steel, the Baldur’s Gate series, MDK2, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, and Jade Empire”

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: