“Bu hafta vizyona giren filmlere kısa bir bakış”

Yağmurların arttığı ve havaların serinlemeye başladığı şu günlerde yavaş yavaş sinema salonları da hareketlenmeye başladı. Kocaman bir popcorn alıp yağmurdan korunabileceğiniz sinema salonlarında bu hafta 3 yeni film var.

Evimde Uzaylı Var / Aliens in The Attic

Evimde-Uzayli-VarÜst katta biri mi var?

2009 ABD yapımı fantsatik macera türündeki filmin yönetmeni John Schultz, senaryosu ise Adam Goldberg tarafından yazılmış. Oyuncular ise Ashley Tisdale , Robert Hoffman , Kevin Nealon , Austin Robert Butler , Doris Roberts ve Gillian Vigman.

Pearson ailesi tatillerini geçirmek için Maine şehrine gider. kiraladıkları eve vardıklarında bir süre sonra evde yalnız olmadıklarının farkına varırlar. Eve davetsiz misafirler onlardan önce gelmiştir. Ancak bu uzaylı misafirlerden dost olanının dışında diğerleri pek de iyi niyetli değildir. Evi ele geçirmek amacındadırlar. Buna karşılık Pearson ailesinin çocuklarını evi korumak gibi zor bir görev beklemektedir, yoksa uzaylı yaratıklar onları uzaya gönderip dünyayı ele geçireceklerdir.

Imdb puanı: 4.7/10
Web sitesi: http://www.aliensintheatticmovie.com/

İçten Gelen / From Within

Icten-GelenKaçacak yerin yok…

2008 ABD yapımı korku gerilim türündeki filmin yönetmeni Phedon Papamicheal, senaristi ise Brad Keene. Oyuncuları ise Elizabeth Rice, Thomas Dekker, Kelly Blatz, Laura Allen, Adam Goldberg ve Margo Harshman.

Grovrtown dinine bağlı protestanların yaşadığı küçük, sakin bir kasabadır. Kasaba halkı ilk önce genç bir çiftin garip intihar olayıyla sarsılır. Bu intihar olayının arkası gelince kasabalılar dini inançlarına sığınırlar. Ancak Lindsay (Elizabeth Rice) diğerleri kadar rahat değildir ve bu intiharların arkasındaki sırrı araştırmaya başlar. Ateist bir aileden olan Aidan (Thomas Dekker) ile arkadaş olur ve bu intiharların arkasında açıklayamadıı bir şeytani varlığın olduğunun farkına varır. İntiharların ardı arkası kesilmezken Lindsay sıranın kendisine geldiğini öğrenir.

Imdb puanı: 5.7/10
Web sitesi: http://www.fromwithinmovie.com/

Çizmeli Kedi/ The True Story of Puss’N Boots

Cizmeli-Kedi2009 Fransa yapımı animasyon filmi. Türkçe dublajlı olarak gösterime girecek olan filmi seslendirenler arasında Mehmet Ali Erbil ve Ziya Kürküt yer alıyor.

Charles Perrault’nun meşhur çizmeli kedi masalının serbest bir uyarlaması.

Bir değirmencinin küçük oğluna bir kedi miras kalır. Bu kedinin farklılığı sihirli çizmeler giyip konuşmasıdır. Dalavere ve mizah değirmencinin oğlunun Prenses’le evlenmesine yardımcı olur. Ancak bu başarmak hiç de kolay değildir. prensesle evlenme niyetinde olan kötü kalpli başka insanlar düğünü engellemek için ellerinden geleni yaparlar.

Imdb puanı: 5.7/10
Web sitesi: http://www.lechatbotte-lefilm.mk2.com/

Bu hafta vizyona girecek yeni filmler arasında komediler başı çekiyor. Herkese iyi seyirler.

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: