“Doğum gününde yeniden doğmak”

ekinHayatta takılıp kaldığınız bazı zamanlar olur. Bir konuya, bir işe, bir kimseye… İşte ben de yaklaşık 4 ay önce başladığım tam zamanlı bir iş için aynısını yaşıyordum. Şöyle ki… İş dışında yaşamımında hemen hiçbir şey kalmamıştı ve günde ortalama 14 saat çalışıyordum. Çalışmadığım zamanlarda da aklımda sürekli işle ilgili konular oluyordu.

Başka bir projede görev yapan ve aynı ofisi paylaştığımız bir iş arkadaşım, durumun farkına varmış ve beni defalarca: “Ara versene biraz…”, “Git bir çay iç, nefes al” veya “Dünyayı sen mi kurtaracaksın? Yok öyle bir şey…” benzeri cümlelerle uyarmıştı. Ama huyumdan mı, yoksa üst üste gelen akraba vefatlarından mı bilemiyorum, bir şekilde kendimi kaptırmış ve durumu değiştirememiştim. Düne kadar…

Dün, benim dışımda olan bir sebepten, 29. yaşgünüm nedeniyle (çok şükür ki) yoğun bir kutlama yağmuruna tutuldum. Bu mesajlar son 1 yılda hayatımda yaptığım çoğu şeyin oldukça “doğru” olduğunu gösterir nitelikteydi. Bir nevi hayatın beni tutup “kendine gel artık” diye silkelemesiydi. Ve kendime geldim 🙂 Artık olması gerektiği kadar iş, olması gerektiği kadar diğer her şey olacak hayatımda… Eskisi gibi. Fıstıkyeşiline yazılar, arkadaşlarla geçirilen vakit, sosyal etkinlikler… Bu kararımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu arada doğumgünümde aldığım en güzel mesaj, çok yakın bir arkadaşımın doğumgünü pastam üzerine 30 yaşından bir önceki yaş olması nedeniyle yazdırdığı “Sondan bir önce” mesajı ve en güzel tebrik ise Polonya’daki bir iş arkadaşımın Skype üzerinden gönderdiği yarı İngilizce yarı Türkçe mesajdı:

happy birthday ekin!!!
lots of love and great life moments for you!!!
(party)
Doğumgünü Takvimi Ekin
i speak turkish 😀
Kek for you (^)
Güzel bir Gül for you (F)
Kokteyl “Gündoğumu” for you (d)
Doğum Günün kutlu olsun!
yüz yaşında!!!
i wish you very big aylık, maaş
and i wish you a lot of  güneş in your life
(sun)
and a lot of aşık, sevdalı for you
today is your Salı
iyi şanslar
Ekin, tünaydın (wave)
today you are allowed to eat a lot of baklava (chuckle)

Hiç Türkçe bilmeyen biri için sizce de süper değil mi?

— Son olarak, 29. yaşgünümü kutlayan tüm sevdiklerime çok ama çoook teşekkür ederim. İyi ki varsınız! —

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

5 Yanıt ““Doğum gününde yeniden doğmak””

  1. Sondan bir önce olmadığını ilerleyen yıllarda görecek ve “meğer ne kadar gençmişim o zamanlar ” diyeceksin…İyiki varsın ve iyiki benim kızımsın,çok öpüyorum seni…

  2. hm… düşündüm de; işin ucu kaçtığı zaman, zaman zaman sürpriz doğum günü kutlamaları yapmamız gerekebilir 🙂

  3. Sen olmasaydın dünya eksik olurdu.

  4. hatıra from Poland! 🙂

  5. Müjgan Harbili Cevapla 21 Ekim 2009 10:11 am

    sen de iyi ki varsın canım, çok iyi bir karar bu. yine çok çalışkan ol tabi, ama hayatın diğer alanlarını da yaşamak gerek:)

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: