Yağmur: Bir Yaz Hatırası

Yazın ortasında kışı yaşamak gibi…
Sudan çıkmış balık gibi…
Kalabalıktan sıyrılıp tek başına kalmak gibi…
Gürültünün ortasında sağır olmak gibi…
Bir tenorun sesini dinlemek gibi…
Derinden, sarsıcı ve delice…

Yağmuru dinliyorum. Nefesimi tuttum. Güllerin altından gelen bir ürperti sardı içimi. Hafifçe sallandı ağacın yaprakları. Damlaların eşliğinde kırmızı bir yaprak düştü yere. Hüzünle birlikte verdim nefesimi.

Henüz alışamadığım bir yaz başlangıcı. Kışın solgun ve soğuk toprağı yeni yeni yeşermeye başladı. Yeşillerin arasından renk verdi kırmızı, beyaz ve pembelikler. Güneş ne kadar sıcaksa nefesimiz de o kadar sıcak. İçimizde güneşler parladı karanlıkları perdeleyen. Hayatımız yenilendi, kendimizi yeniledik, ruhumuzu ılıttı mevsim.

Birden hava karardı. Güneş küsüverdi, yüzü başka yöne bakıyor artık. Bulutlar içini kararttı. Neye kızdılar bu kadar? Neyin acısıydı böyle üzerimize yağdırdıkları? Rüzgâr da onlarla işbirliği yaptı, ısınmış yüreklerimizi üşüttü. Bir insan olarak çaresizdim, bulutlar çarpışırken başımı yere eğdim. Bulutlar yağarken bütün gücümle kaçtım. Sığındım bir ağacın kollarına. Ne mümkündü korunmak bulutların öfkesinden…

Bir kaç gündür her şey karmakarışık bir halde. İstanbul birbirine karışmış. Ne bir kaçışı var, ne bir sonu. İnsanlar oradan oraya ıslak bir telaş içinde. Arabalar varacağı yerden umudu kesmiş bir beklemede. Küçücük bir sundurma, bir durak altı en rağbet gören yerler.

Her şey mevsiminde güzel ya… Yokken anlıyoruz ya kıymetini her şeyin… Sen ne güzelmişsin içimizi kurutan yaz mevsimi!

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: