“İstanbul’un Foursquare Mayor’ı kim olacak?”

Foursquare Meetup, aynı şehirde yaşayan Foursquare kullanıcılarını buluşturmak amacıyla 16 Haziran’da Kanyon Starbucks’da düzenlenecek. Foursquare kullanıcıları tarafından tamamen gönüllü olarak organize edilen Meetup’da, İstanbul’daki Foursquare kullanıcıları birbirleriyle yüzyüze tanışmak için biraya gelecek.

Türkiye’nin ilk defa dahil olacağı Foursquare Meetup Everywhere buluşmasında yer almak istiyorsan hemen Facebook etkinlik sayfasına giderek kayıt ol ve 16 Haziran akşamı saat 7.00’de Kanyon Starbucks’da İstanbul’daki tüm diğer Foursquare kullanıcılarıyla bir araya gelip tanışma ve sohbet etme fırsatı yakala!

İstanbul’un Fahri Mayor’ı Belirlenecek!

Kanyon Starbucks’a giriş yaparken buluşmaya yanında getirdiğin arkadaşlarının adlarını duyurmayı unutma. Yanında en fazla arkadaş getiren Foursquare kullanıcısı, etkinliğe katılan herkes tarafından İstanbul’un Mayor’ı olarak kabul edilecek. İstanbul Fahri Mayor’ı olmak için tek yapması gereken, Kanyon Starbucks’a check-in yaparken yanında getirdiği arkadaşlarını, w/ @ali @ahmet gibi @foursquare kullanıcı adı… şeklinde mesaj bölümüne yazarak anons (shout) etmesi. Yanında en fazla arkadaşını getiren şüphesiz ki Foursquare’in en popüler kişisi olarak buluşmaya katılan tüm diğer Foursquare kullanıcıları tarafından kabul edilecek.

Foursquare nedir?

Lokasyon bazlı sosyal paylaşım sitesi, mobil uygulama ve bir nevi sosyal oyun olan Foursquare, kullanıcıların mobil web sitesi, text mesaj veya uygulama üzerinden lokasyonlara “check-in” yani “giriş” yapması mantığıyla çalışıyor.

Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından hayata geçirilen mobil uygulamada, lokasyonlara giriş yapan kullanıcılar, sanal puan ve kimi zaman da badge yani rozet kazanıyor. Öncesinde, Crowley tarafından aynı proje Dodgeball adıyla kurulmuş ve 2005 yılında Google tarafından satın alınmıştı. 1.3 milyon kullanıcıya ulaşan Dodgeball 2009 yılında kapatılınca, İnternet devi Yahoo! tarafından Foursquare adıyla 125 milyon Amerikan Doları yatırımla yeniden hayata döndürüldü.

Foursquare Günü nedir?

Foursquare Günü, Foursquare tarafından farklı şehirlerdeki kullanıcıları birbiriyle buluşturmak için belirlenen gündür. Foursquare belirli aralıklarla kendi kanalları üzerinden Foursquare Gününün tarihini duyurur. Farklı şehirlerdeki Foursquare gönüllüleri, belirlenen günde kendi şehirlerindeki Foursquare kullanıcılarını biraraya getirmek için etkinlik düzenler ve bu etkinliği ellerinden geldiğince duyurur.

Foursquare İstanbul Buluşması:

Foursquare İstanbul buluşması, 16 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 19.00’da Kanyon Starbucks’da düzenlenecek. Etkinlik Facebook üzerinden oluşturuldu ve duyuruldu. Etkinliğe, Foursquare kullanan veya lokasyon bazlı uygulamalara ilgi duyan herkesin gelmesi serbest. Gönüllüler tarafından organize edilen ve duyurulan ücretsiz etkinlik, tüm Foursquare meraklılarını birbirleriyle buluşturmayı hedefliyor. Herkese açık olan bu buluşmaya katılmak isteyenler, Facebook’taki etkinlik sayfasına giderek “Attending – Katılıyor” seçeneğine tıklayarak tek tıkla buluşmaya dahil olabiliyor.

Foursquare İstanbul buluşmasına an itibariyle 1709 kişi davet edildi, 110 kişi kesin, 143 kişi ise belki katılacağını belirtti. 886 davet ise henüz yanıtlanmadı. Her bir davet ilk buluşmanın başarısını ortaya çıkaracağından ve İstanbul’un fahri Foursquare Mayor’ını belirlemede etkili olacağından, katılmak istiyorsan hemen harekete geç! Foursquare İstanbul Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsin.

Buluşmaya katılsan da katılmasan da ilgileneceğini düşündüğün arkadaşlarını, Facebook etkinlik sayfasından davet etmeyi unutma. 🙂

Teşekkürler!
Başta Özgür Alaz, Ömer Ekinci, Volkan Yılmaz ve Murat Solak olmak üzere ilk buluşmaya katılımın artması için gönüllü olarak katkıda bulunan herkese teşekkürler!

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bağımlılık yapan zombi oyunu Zombie Tsunami iPad ve iPhone’da!

Zombie

Zombie Tsunami, iPhone, iPod touch ve iPad ile uyumlu ücretsiz ama son derece eğlenceli bir oyun. Tüm dünya, Amerika, Mısır, Fransa hatta Himalayalar bile zombilerin işgali altında ve sen de onlardan birisin! Görevin: İnsan ırkını yok etmek 🙂

Mobigame tarafından yapılan ve App Store’dan buraya tıklayarak ücretsiz indirebileceğin oyunda, zombilerin tipleri hayli komik, kocaman ağızlarıyla karşılarına çıkan insan, araba, otobüs, tank benzeri ne varsa silip süpürüyorlar.

Yazının devamı >>

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Foursquare Meetup İstanbul Notları – Myparmaksiz Blog - 17 Ekim 2016

    […] başlayıp, karşılıklı kartvizit değişimleriyle devam etti. Organizasyonu düzenleyen Ekin‘e teşekkür ediyor, bir sonraki ekinlik için Levent Kahve Dünyası’nı […]

  2. Tweets that mention “İstanbul’un Foursquare Mayor’ı kim olacak?” « Fistikyesili -- Topsy.com - 17 Haziran 2010

    […] This post was mentioned on Twitter by Ata İsmet Özçelik, ekinacar. ekinacar said: İstanbul’un Foursquare Mayor’ı kim olacak? https://fistikyesili.com/2010/06/14/4sq [pic] http://ff.im/m1GZd […]

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: