“Rock ve popun harmanlandığı notalarda Andrew Bird”

1973 Amerika doğumlu müzisyen, şarkı sözü yazarı ve enstrümentalist Andrew Bird, etkileyicisi sesinin yanı sıra çok sayıda enstrüman çalmasıyla da adından bahsettiren müzisyenler arasında yer alıyor. Viyolin, gitar, mandolin ve çan çalabilen Bird, ayrıca ıslık çalma yeteneğine de sahip.

Andrew Bird, müzik kariyeri süresince indie rock, folk rock ve barok pop dallarında performansını ortaya koydu. 1996 yılında, Music of Hair adlı solo albümü çıkaran Bird, bu albümde viyolindeki yeteneğinin yanı sıra caz ve blues dallarındaki etkileyiciliğini de ortaya koydu.

Bowl of Fire ile 1998’de Thrills, 1999’da Oh! Oh! The Grandeur ve 2001’de ise The Swimming Hour albümlerine imzasını attı.

2002’de canlı performans ile Fingerlings albümünü, 2003’de solo Weather Systems’ı, 2004’de canlı performans ile Fingerlings 2’yi, 2005’de solo Andrew Bird & the Mysterious Production of Eggs’i, 2006’da canlı performansla Fingerlings 3’ü, 2007’de solo olarak Armchair Apocrypha’yı, 2008’de canlı performans ile Live In Montreal’i, 2009 yılında ise solo Noble Beast’i çıkardı.

Bird, Mayıs 2007’de National Public Radio’da Washington’dan canlı bir konser verdi.

“Banking on a Myth”, “I”, “Imitosis”, “Skin” ve “Weather Systems” adlı beş parçasının lisansı, Marriott Residence Inn tarafından kullanılmak üzere alındı.

Andrew Bird, 2008 yılından bu yana, müzisyenlerin şarkı sözü yazma evrelerini kaleme aldıkları New York Times bloglarından Measure for Measure‘da yazıyor. Bird’ün yazdığı bloga buradan, web sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bird’ün Anonanimal videosunu aşağıda paylaşıyorum. Bakalım Bird’ün müziğini ve videoyu beğenecek misiniz? Şahsen ikisinin de oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Müzik, sizi alıp bir yerlere götüren türden; Bird’ün sesi zaten muazzam, video da izlerken yüzünüzde hafif bir tebessüme sebep oluyor…

Keyifli dinlemeler! 🙂

Andrew Bird – Give It Away

Andrew Bird – Fitz & The Dizzyspells

Andrew Bird featuring Dianogah – Lull

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: