“Korkudan değil sıkıntıdan ölmek için: Labirent 3D”

Takashi Shimizu ismini korku sinemasıyla ilgilenenler az çok duymuştur. Özellikle bizde Garez diye çevrilen Grudge ile adını duyuran Shimizu, son filmi Labirent 3D’de maalesef artık sürekli tekrarlanan sorunlu ve psikopat Japon kızlarına bir yenisini eklemekten başka birşey yapmamış durumda. Oysa Shimizu 2002’de Ju-On orijinal adıyla bilinen ilk Garez ile bayağı olumlu eleştriler toplamıştı. 2004’de bu sefer Sarah Michelle Gellar ile çevrilen Garez’de imdb puanı 5.7 olsa da bende hatırı sayılır bir gerginlik yaratmıştı. Ama dediğimiz gibi devam filmi ve artık Samara ile de sıkıldığımız sorunlu, uzun saçlı, soluk tenli ve kafalarını bir anda kaldırıp saçların arasından bakan psikopat gözlü Japon kızlarından bana fenalık geldi. İşte Shimizu’nun son filmi de maalesef böyle bir yapım.

Fragmanında da aslında film ben kötüyüm diye bağırıyordu ama yine de gittim. Bu arada ara not filmi izlememim üstünden bayağı zaman geçti etkisinden yeni kurtulduğum için daha yeni yazabiliyorum. Neyse bir de 3D olayı olduğu için gözlükler falan oturduk ama film bir türlü ilerlemiyor ve daha önce işlenen çoğu korku film klişesiyle bitmek bilmeyen bir ızdıraba dönüşüyor. Diğer 4 arkadaşının hatası sonucu bir lunaparkın kapalı korku tünelinde yaralanan ve yıllardır yoğun bakımda duran psikopat kızımız nasıl başardıysa bu 4 arkadaşını (1 tanesi kardeşiydi şimdi hatırladım) aynı korku tüneline geri getirir ve çocuklukta olan hatayı intikamını alarak gidermeye çalışır. Başroldeki oğlan ise (izlediğim en berbat mimiklerden bir kısmını sergiledi film boyunca:)) aslında geçmişini unuttuğu için bazı şeyleri hatırlamaz. Dediğim gibi yazarken bile sıkıldım.

Sonuç olarak eğer ben mutlaka korku filmi izlerim ne tür olursa olsun derseniz kaçırmayın ama yok ben daha seçiciyim gelemem sıkıntıya diyorsanız sakın izlemeyin. Yoksa sizde salonda arkanızdakilerin daha 9 dakika kaldı dayanalım dediğini duyabilirsiniz. Peki filmde hiç mi güzel birşey yok? Elbette var. Kötü kızımızın karakterlerden birisinin üstüne sürekli üst kattan atlayarak (atlıyor-merdiveni tekrar çıkıyor-atlıyor şeklinde) öldürmeye çalıştığı sahne şimdiden unutulmazlarım arasına katılmış durumda.

Shimizu bu sefer başaramamış diyor ve imdb’de de 3.8 puan alan (10 kişi 10 puan vermiş tanışmak istemiyorum onlarla), hikayesi ilerlemeyen ve oyuncuları başarısız (yukarıda filmdeki en iyi oyuncunun fotoğrafını görüyorsunuz) bu filmi izlemeyin diyorum. Korkudan değil ama sıkıntıdan ölmek isteyenlere ise iyi seyirler:)

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

4 Yanıt ““Korkudan değil sıkıntıdan ölmek için: Labirent 3D””

  1. Uğur terk etmekle iyi etmişsin ama kızın merdivenden atlayarak öldürme sahnesini kaçırman büyük kayıp:)))

  2. Ne yazık ki talihsiz şekilde 3D olmasına aldanarak izlemişliğim var; direk terk etmiştim. IMDB de aramadım bile…

  3. Hayatımda izlediğim en kötü korku filmlerinden biriydi!

    Not: Kötüyü korkunç anlamında değil kalitesiz anlamında kullandım.

  4. enteresan bir oyun bir inceleyelim bakalım teşekkürler

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: