“Fıstıkyeşili Eylül’de en çok neleri okudu?”

Biraz gecikmeli de olsa Eylül ayında yazılanlar arasında en yüksek okuma oranına sahip olananları paylaşmak istedim.

Bu ay okurlar en çok hangi yazırlara rağbet etti öğrenmek ister misiniz? Eylül ayının en fazla okunan yazıları işte geliyor!

“Reklam Çekicilikleri: Cinsellik, Mizah, Korku”

Tüketici kitlesinin, yani aşağı yukarı bütün toplumun fiziksel, psikolojik ve sosyal gereksinimlerine ustaca seslenen reklamlar, eksikleri gerekirse mucizeler yaratarak giderme vaadiyle, tüketim konusundaki tercihleri yönlendirirler. Tüketicinin satın alma kararı verirken bir ürünü değil de diğerini tercih etmesini sağlayan, işte bu vaat dolu mesajın içeriği ve sunuluş biçimi.

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/21/reklam-cekicilikleri
Yazan: Özkan Ulukök

“İnsanları okumak ve insan davranışlarını çözümlemenin yolları”

Bu kitap daha iyi satış yapmak isteyen, ikna etmek isteyen veya eşini dostunun duygularını anlayıp onlara daha yakın olup, duygularını paylaşmak isteyen kişiler için hazırlanmış. Yazarları Jo-Ellan Dimitrius ve Mark Mazzarella, Arıtan Yayınevi tarafından Ağustos 2001′de basılmış.

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/20/insanlari-okumak-bolum-1
Yazan: Banu Çelik

“1940′ların sesleriyle nostaljik bir yolculuk”

Nostalji ve sonbahar birbiri için yaratılmış diye düşünüyorum. Bir çırpıda geçen mevsimlerden biri olduğundan, değerini bilmek gerek.
Bu nostaljik mevsimin tadını, cızırtılı kayıtlar ve siyah beyaz görüntüler eşliğinde geçmişten gelen müzikle çıkarmanız için sizlere 1940′ların sesleriyle oluşturulmuş 3 videoluk mini liste hazırladım. İşte 1940′lardan günümüze taşıdıklarım: Dandridge Sisters, The Three Suns ve Bill Haley and his Comets

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/29/%E2%80%9C1940%E2%80%B2larin-sesleriyle-nostaljik-bir-yolculuk%E2%80%9D
Yazan: Ekin Acar Ulukök

“Can’ım Kaş”

Hala tatile çıkamadıysanız, düşünülebilecek en güzel yerlerden biri Kaş. Peki nerede kalmak lazım? Sevgiliyle gidilecekse “Kasım Beach Apart”, 2-3 kişiyseniz ve çok tatlı bir butik otel olsun derseniz ”Begonvil”, Denizin dibinde olsun, bunlar için merdiven tırmanamam diyorsanız (ilk iki yer kucuk cakil plajinin sirtinda) ve biraz daha butce ayirmaya raziysaniz “Hera Otel”.

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/19/canim-kas
Yazan: Meltemce

“Süs Biberi Turşusu”

Malzemeler: 300 Gram Yeşil Sivri Süs Biberi, 1 Baş Sarmısak, 1 Şişe Üzüm Sirkesi, 15-20 Adet Çiğ Nohut, 1 Kalın Limon Dilimi

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/12/sus-biberi-tursusu
Yazan: Sanal Mutfak Mert Eren

“Yaşamın o çok popüler sırrı – SECRET”

Bugün aktarmak istediğim kitap özeti Secret! Aslında okuyalı epey bir zaman oldu ama şimdi yazmaya fırsat bulabildim 🙂 Bu çok popüler konuda herkes kadar benimde söyleyecek bir iki kelimem var. Önce kişisel yorumlarım: – Yeni bir bilgi mi? Hayır! Aslında kitap da aynısını söylüyor, yeni bir şey aktarmıyorum sadece gün yüzüne çıkarıyorum diyor…

Link: https://fistikyesili.com/2010/09/24/yasamin-o-cok-populer-sirri-secret
Yazan: Banu Çelik

Keyifli okumalar:)

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: