Bütün eskilerimi attım

Hep söylüyorum ya size Sevgilli Doslarım!

Yanınızda duran bir omuzum, istediğiniz zaman başınızı dayayıp gözyaşlarınızı akıtabilirsiniz. Ne kadar büyük bir keder yaşıyorsanız, hayata dair o kadar büyük cümleler kuruyorum. Sakin, kendinden emin, bilirkişi edasında. Ben sizin kederlerinizde kendimi avutuyorum.

Aslında ne kendime kızabildim ne de beni üzenlere. Çivilerin üstünde çıplak ayaklarımla yürüdüm. Üzeceklerini bile bile kurşunsuz silahlarımla hazırol da bekledim. Sonrasında beni karşılayan kırgınlıklara yenilmiş ama mağrur bir misafir oldum.

Zaman hiç durmuyor ve her zaman aceleci davranıyor. Geriye baktığımda ne öfkelerim kalmış ne kırgınlıklarım. Pişmanlıklarım bile yoğun bir sisin ardına saklanmışlar, eski canlılıkları yok. İşte tam o anda durdurmak isterdim zamanı. Yanlışlarımı görmek isterdim. Doğru adımı atabilmek için önce durmak isterdim. Sanki bir cahil cesareti gibi değil, tam bir aptalın körlüğü gibi rayında geçip gitmiş çoğu zaman. Bir ihtiyar elleri ve gözleri gibiyim. Durduğum yerde bacaklarım titriyor, sendeliyorum ve sonra kaskatı kesiliyorum. Endişelerim de geleceğe dair olmuyor hiç, geçmişte yaptıklarımı yapmasaydım şimdi nasıl olurdum sorularında dönüp duruyor.

Sinirleri yerlerinden koparılmış bir bedenim şimdi. Bütün eskimiş öfkelerimi, nefretlerimi, kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı attım gitti. Katilini bütün samimiyetiyle kucaklayan bir ceset olabilirim. Beni aldattığını bildiğim halde eskiden aşık olduğum adama yeniden aşık olabilirim. Önce affettim kendimi.

Yeniler ise henüz yok hayatımda. Hiçbir şey yok elimde. Zamanı burada durdurdum ve sessiz bekliyorum. Onlar da vakti gelince eskiyecek nasıl olsa..

..Ve bugün şükrettim yukarıya bakarak. Biramı alacak param var ve ıstırabımı uyuşturabiliyorum diye. Çok mu fazla günah işliyorum?

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

2 Yanıt “Bütün eskilerimi attım”

  1. Yeniler ise henüz yok hayatımda. Hiçbir şey yok elimde. Zamanı burada durdurdum ve sessiz bekliyorum. Onlar da vakti gelince eskiyecek nasıl olsa..

    Çok güzel bir yazı aynı demekki düşünceler hep yüreğinize sağlık

  2. Anlattıkların biraz Atarax sakinliği gibi geldi en başta. Ama sonra içtenliğine inandım. Ve diyorum ki girdiğin yol, doğru yol. Geçmişe odaklanmak dışında.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: