“Reggae, ska ve punk rock sevenler için: Jaya the Cat”

Geoff Lagadec tarafından Boston’da kurulan Jaya the Cat, vokalde Geoff Lagadec, davulda David “The Germ” Germain, klavyede Jan Jaap Onverwagt, basta Jeroen Kok ve gitarda Jordi “Pockets” Nieuwenburg’den oluşuyor.

Reggae/ska/punk rock müzik yapan grubun Boston’da kayda alınan ilk albümü Basement Style, oldukça ilgi görmesine rağmen Boston dışına çıkamadı.

David “The Germ” Germain’in gruba katılmasının ardından, çalışmalarından Amerika ve Avrupa’da da bahsedilmeye başlandı.

2002 yılında Hollanda Lowlands Festivali’nde yer alan Jaya the Cat, 2003 yılında Ernesto’s Burning adından canlı albüm kaydı gerçekleştirdi.

İkinci albümleri First Beer of a New Day’in hemen ardından, o zamanki gitarist Dave Smith ve basçı Ben Murphy gruptan ayrılarak Amsterdam’a geri dönüp müzik kariyerlerine orada devam etmeye karar verdi.

Jaya the Cat Kasım 2007’de üçüncü albümleri olan More Late Night Transmissions With…’i çıkardı. Bu albümde reggae etkileri, önceki albümlere oranla çok daha fazla hissedildi.

Ekim’de Sublime ile sahne alan Jaya the Cat, konserlerine özellikle Avrupa’da yoğun bir tempoyla devam ediyor.

Web sitesinden geçmiş konserlerine dair haber ve görüntüleri paylaşan grup, gelecek konser tarihlerini de şöyle duyurmuş:

3 ve 4 Aralık – Hollanda
10 ve 11 Aralık – Almanya
14 ve 15 Aralık – Slovakya
17 ve 18 Aralık – Almanya
26 ve 30 Aralık – Hollanda

Albümler:

Basement Style (2000)
First Beer Of A New Day (2002)
Ernesto’s Burning (2004)
More Late Night Transmissions With… (2007)
Closing Time (2007)

Grubun basın kitini buradan indirebilirsiniz. Yaptıkları müziği çok sevdim, bana daha fazlası gerek derseniz ayrıntılı bilgi, fotoğraflar, videolar ve tur tarhileri için Jaya the Cat web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Jaya the Cat’in henüz klibi olmadığından, canlı performans video paylaşmaktan başka seçeneğim yok… Keyifli dinlemeler! 🙂

Jaya The Cat – Here Come The Drums

Jaya the Cat – Closing Time

Jaya the Cat – This Town

İmajlar: Focusgallery.nl, Jeroen Jansen.

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: