“Aklımda”

Dün gece gene öylece bakarken aklıma düştü. Aslında düşme değildi bu. Zaten hep oradaydı.

Aklıma geldin diyemiyorum zaten hiç gitmemişken.

Giden birinin ardından bunları diyebilmektir aslında sevmek. Bunlar denilebiliyorsa sevgi olmuştur, yaşanmışlıklar vardır zaten. İnsanın içinde bir şeyler hep biter ve belki yeniden canlanır tekrar.

Ama bilemeyiz ki içimizde ki “O” öldü mü?

Ara ara içimizdekinden habersiz görüşmek ve belki onunla eskileri tekrar yaşamak isteriz. Uzun soluklu ya da değil. Ama onu tekrar görmek ve koklamak, sarılmak isteriz. Herkes içine atar ama bu hep olur.

Eski, eskidir diye yaşamaktansa arada bir “Onu” görmek iyidir güzeldir.

İşte bütün bunlara ithafen 4X4 grubunun Arada Bir Adlı çalışmasını sizlerle paylaşmak istedim. Her dinleyene tabi ki de farklı duygular hissettircektir ancak bir gerçek var ki o da her nerede ne şekilde olursa olsun değişmeyen şey eskiyi özlemek ve görmek istemektir.

4×4 – Arada Bir

İmaj: Aktif.tr.msn.com

3 Yanıt ““Aklımda””

 1. “Erkeğin aşkı doyum bulduğu andan itibaren belirgin bir biçimde azalır. Hemen hemen bütün öteki kadınlar onu, sahip olduğu kadından daha fazla çekerler. Erkek değişiklik özler. Kadının aşkı ise özellikle o andan itibaren artmaya başlar. Bu, türü koruyup onun varlığını sürdürmeye bu bakımdan da alabildiğince çoğalmaya yönelik doğanın amacının bir sonucudur. Bildiğimiz gibi erkek kendisine yeterince kadın sunulduğu taktirde kolayca yılda yüz çocuk meydana getirebilir. Kadın ise istediği kadar çok erkeğe sahip olsun ikiz ihtimalini hesaba katmazsak yılda sadece bir çocuk dünyaya getirebilir. Bu nedenle erkeğin gözü hep başka kadınlardadır. Kadın ise buna karşılık tek bir erkeğe sımsıkı sarılır. Çünkü DOĞA onu içgüdüleri gereği ve hiç düşünmeden, gelecekteki doğumun bekleyicisi ve koruyucusunu yanında tutup korumaya sürükler. Bundan ötürü erkeğin eşine sadakati yapaydır. Kadının ki doğaldır, dolayısıyla da kadının ihaneti, nesnel olaraki sonuçları bakımından olduğu kadar, öznel olarak doğaya aykırılığı bakımından da erkeğinkinden çok daha az bağışlanabilir bir ihanettir.”
  A.Schopenhauer

 2. Aslı Hanım,

  Aşka daki sıkıntının ne olduğunu bende bulamadım. Ancak aşkın uzun süreli olduğunu düşünmüyorum ve bir süre sonra büyüsü kalkınca maskeler düşüyor, insanlar çirkinleşiyor ve kopmalar oluyor.

  Ancak benim bu yazıda değinmek istediğim aşk vb şeylerden öte özlem. Yani eski birine özlem. Görüşülebilir, belki paylaşımlarda olur. Ama sonra önemli olan hayata devam etmektir. Birilerine körü körüne bağlı kalmak belki de saplantı yapmak onu bir çözüm degildir. Ama özlediklerimizi “aradabir” görmek sanırım iyi olacaktır.

 3. Ya evet güzel seydir ara ara eskiyi görmek de, ama onu ara ara gördükten sonra zaten bitiremedigimiz eskileri hic bitiremeyecek konuma gelmiyormuyuz????
  Hayata ve aska karsi her duvar örüsümde unutamadigim eski sevgilimin hayatima günü birlik girmesi bile, benim her seye bastan baslamama sebeb oluyor. Ayrica zaten bu kadar seviyorsam ve 2 tarafda hala unutamiyorsa neden ayriliyoruz ki??? nedir yani askada basaramadigimiz????

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: