“Felsefespri”

Ofh içinde bir çok kendileri ve cevaplarını bile anlamadığım bir çok soru var. Hep felsefeye bu açı ile yaklaştık. Aslında bu yaklaşım kendi kendine oluşmadı. Felsefenin ne olduğu ve nasıl yapıldığı konusu üstüne kaçımız ne kadar fikre sahibiz? Belki bir kaç küçük fikrimiz olabilir. Peki bunları nasıl edindik?

Sonra baktık felsefe sıkıcı ve bayıcı. Hayat o kadar da kötü değil. Felsefe kadar karmaşık.

Peki hayat nedir?

Burada oturup o “sıkıcı” sorulara “sıkıcı” cevap vermeyeceğim. Aslında tam tersine geçen gün bitirdiğim bir kitaptan bahsedeceğim. Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer. Evet doğru okudunuz. Felsefeyi komik bir tadla bizlere anlatan bir kitap. Başlıktan belki pek bir şey yakalayamadınız ancak eminim okuyunca “Vay be bu muymuş?” diyeceksiniz eminim.

Felsefik yaklaşımları, mizah ile birleştiren bu kitapta, özünde sıkıcı olabilecek konuların espriler ile harmanlanınca nasıl bir hale geldiğine tanık olacak ve dediğim gibi felsefeye daha da yaklaşacaksınız. Bu kitaptan sonra belki, “Hımm daha ciddi şeyler okumalıyım.” emir cümleleri edebilirsiniz kendi kendinize. Korkmayın derim.

Felsefeye bir şans verin.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: