“İnanç Denklemi”

Asıl olan ruhlardaki inanç mıdır yoksa konu beyinde mi bitiyor?

Birkaç gündür düşünüyorum. Fakat bu sorunun cevabını bulamıyorum. Belki kendimce bir çerçevede takılıyor olmam beni cevaplara götüremiyor.

Cevapların da nerede ne oldukları hakkında da ufak bir fikrim yok, aslın da mutlak bir doğru olmadığı gibi kendimce de bir çözüm üretemiyorum. Sorunun çözümüne inanmamış olmam mı beni engelliyor derken başka bir soru içinde bulabiliyorum kendimi ve asıl konudan sapabiliyorum.

Beyinde bitirmek. Belki de cevap budur. Uzun süren ve ruhları esir eden “aşk” oyunlarından sonra tamamen temizlenmek için beyinde bitirmek gerekebiliyor. Beyinde bitenler anılar oluyor genelde ama işte ruhun derinliklerinde neler gizli?

Beyin sadece ruhun üst kısmında olanı gösteriyor. Derinleşmek konusunda ise beyin sanırım görevini yapamadığı için hep ruhumuzun derinliklerindekileri engelleyebiliyoruz.

Eğer beyin, ruh ile ikili bir çalışma halinde olsaydı sanırım hiç bir anıyı unutamayacaktık. Bu durum, durumlara göre iyi ya da kötü olarak yorumlanabilir.

Konun başına dönecek olursak.

Beyin ve ruh birleşimi olarak ele alabiliriz inanç durumunu. İnanmak beyinle başlar ruha geçer ve orada kalır. Eğer inanç yitirilirse, zaten beyinde olanlar silinir ama ruhta hep bir yerlerde bir şeyler vardır.

Unutulmamalıdır ki inanmak görünenin tersine hep bir görünmeye bakmaktan gelir. Bu da beyin ve ruh koalisyonu ile gerçekleşir.

İmaj: As.exeter.ac.uk

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: