“Dinlerken dinlendiren Beach House”

Günlük yaşamın tüm koşuşturmacasından sıyrıldıktan sonra, kafanızı dinlemek istediğiniz o küçük anlarda kendinize en uygun müziği hak edersiniz. Beach House da size uygun müzik yapan gruplardan biri olabilir demenizde ve bu yazıya bir şans vermenizde fayda var…

Birkaç ay öncesinde keşfettiğim grup, 2004 yılından bu yana indie rock ve dream pop türlerinde müzik yapıyor. Amerika kuruluşlu olan Beach House, org ve vokalde Victoria Legrand ve gitarda Alex Scally’den oluşuyor. Bu arada yeri gelmişken grupla ilgili küçük bir de bilgi vermek istiyorum. Victoria Legrand, hem besteci Michel Legrand’ın hem de şarkıcı Christiane Legrand’ın yeğeni.

Müzik kariyerinde son derece aktif olan grup, sık sık turnelerde boy gösteriyor. 2009’da Cat Power ve 2010’da ise Grizzly Bear ile sahne alan grup, aynı yıl Coachella Müzik ve Sanat Festivalinde de adından söz ettirdi. Yine 2010’da Vampire Weekend ile sahneyi paylaşan Beach House, ayrıca Austin City Limits Muzik Festivalinde de öne çıkan gruplar arasındaydı.

Beach House içinde bulunduğumuz yıl olan 2011’de de All Tomorrow’s Parties Festivalinde ve Sasquatch Müzik Festivalinde canlı performans gösterdi. Grubun albüm ve singlelarına göz atacak olursak…

Albümler

Beach House – 2006
Devotion – 2008
Teen Dream – 2010
Zebra EP – 2010

Singlelar

Apple Orchard – 2006
Master of None – 2006
Heart of Chambers – 2008
Gila – 2008
You Came to Me – 2008
Used to Be – 2009
Norway – 2010
Zebra – 2010
I Do Not Care For The Winter Sun – 2010

Birza daha fazla bilgi almak isteyenler buradan grubun web sitesini ziyaret edebilir.

Aşağıda Beach House’un sevdiğim iki parçası olan Teen Dream ile Master of None’ın videoalarına yer veriyor ve keyifli dinlemeler diyorum:)

İmajlar: Mastermousepatrol.com ve Pitchfork.com

Beach House – Lazuli

Beach House – Used To Be

Beach House – Gila

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: