“Son gerginlik?”

Bu günlerde gergin olduğumu söylersem sanırım beni bir kaç gündür garip bulan insanlar biraz olsun rahatlayacaktır. “Ender neyin var?” sorusunu duymaktan ve herkese farklı cevaplar vermekten artık sıkılmış durumdayım. Kime ne cevap verdiğimi de bilmediğimden öbür gün aynı kişi tekrar “Neyin var?” diye sorunca apışıp kalabiliyorum.

Gerginliğimin nedeni kesinlikle havalar değil. Aksine beni ben yapan havaları yaşıyorum şuan. Bir takım insanlara göre bu havalar karamsarlık getirse bile ben kendimi daha iyi hissediyorum.

Öyle güneşli, cıvıl cıvıl bir hava beni daha çok sıkıyor. Sisli ve soğuk bir atmosfer ruhuma hitap ettiğinden iç huzurum tavan yapıyor. Sonuç olarak sebep hava değil.

İnsanların sebepleri söyleyemediği bir zaman da ben kendimi iyi ifade edebiliyorum. Beni gergin yapan durumları bilmem çözüme ulaşmam da yardımcı olabiliyor fakat çözüm yollarını bulamamam ya da bu çözüm yollarına çıkacak gücü içimde hissetmiyor olmam sanırım benim gerginlik nedenim.

Evet okul bitiyor. Bu zaten bir numaraları kaygım. Geleceğe dair planlar yapıldı. Şekillenmesi için çalışmalar devam ediyor. Ama kişisel bazlı tedirginlikler yaşayan biri oluyorum zaman zaman. Yaşamadığım bir an için endişe duyuyor olmam, en sevmediğim özelliklerimin başında geliyor. Hatta birinci kendisi.

Hayatımın her döneminde bu gelecek kaygısını yaşamak ve artık üniversiteden mezun olurken bu kaygının tavan yapması, beni gerginlikten ortadan ikiye ayıracak duruma geldi. “Aman Ender anı yaşa abicim”. Yok işte yemiyor kardeşim. Gelecek planları kurmadan, bir amaç uğruna savaşmadan yaşamanın anlamasız gelmesi üzerinde yoğunlaştığım için bu mantk bana ters.

Yakın gelecek için ciddi planlarım var. Tamam bu nokta da sıkıntım yok. Peki eylemler? İşte sıkıntı buradan yola çıkıyor diyebilirim. Eylemlerimi planlamak gene halledebileceğim bir konu.

Ancak tıkır tıkır işlemesi durumu benim elimde değil… Kısmen elimde de olsa kimi zaman yüzde yüz benim elimde olmuyor ve çıldırıyorum. Geriliyorum. Gerildikçe planlar aksıyor tabi ki.

Günümüze gelir ve “Ender neyin var?” diye sorarsak. “Planlarımın planlarını yapmaktan yoruldum.” derim size. Sanırım biraz olsun hayatı salmalı ve en azından yakın geleceğe odaklanmalıyım. Bütün merdivenleri bir anda çıkamam biliyorum. Denemek içinde uğraşamam. Artık kaybedeceklerim yok.

Bu son gerginlik!

İmaj: Lowrancepsychology.com

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: