“Reeves, Swayze ve Lowe hangi filmde birlikte oynadı?”

YOUNGBLOOD’ı, 80’li yıllarda Rob Lowe’ın popüler zamanlarında sinemada görmüştüm. Filmde hokey kalecisini oynayan Keanu’nun bu rolünü, Bill ve Ted’in maceralarını seyrettikten sonra bu adam hokey kalecisini de oynamıştı diye hatırlamıştım.

Youngblood genel anlamıyla tırt bir film.Tüm klişeleri içinde barındıran filmin sonunda buna mı para verdik lan diye sinemadan çıkılmıştır. Filmi izleyen ve bir sahnesinde Rob Lowe’un beyaz peynir gibi poposunu gören kızlar farklı bir ruh hali ile filmden ayrılmış olabilir tabi ki.

Yıllar sonra Rob Lowe popülaritesini kaybettikten sorna Patrick ve Keanu bir başka filmde tekrar biraraya gelirler. Point Break bir aksiyon filminde yer alması gereken klişelere sahip olmasına rağmen daha izlenisi bir filmdir. Skydiving sahneleri özellikle aklımda kalmıştır. Bu filmde surf dersler alan Keanu hala hobi olarak surf yapmaktadır.

2009 yılında pankreas kanserinden kaybettiğimiz Patrick Swayze’ı da burada andıktan sonra Rob Lowe ve Patrick Swayze’nin ayrıca Coppola’nın Outsiders filminde de birarada oynadıklarını belirterek yazıyı bitireyim.

Yazan: Burak Emiralp
Şehir: İstanbul

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: