“Bir sürü teenage arasında Maroon 5”

Aslında şimdi düşünüyorum da neden Maroon 5 konserine bilet almışız bilmiyorum. Zaten konser günü geldiğinde de gitmek için oyalanmamız ve konsere geç girmemiz de bunun kanıtıymış. Şimdi bu girişten sonra Maroon 5’a laf ettiğimi sanıp da hemen yorum yapmayın. Sadece bu grup bana göre değilmiş ve bunu anlamam için canlı bir performansa ihtiyacım varmış.

Birkaç şarkısını bildiğim Maroon 5 konserine yaklaşık 1 saat rötarla ulaştım ve Kuruçeşme Arena’nın deniz kıyısındaki güzel atmosferine rağmen soğuk havanın etkisiyle çokta konser havasına giremedim. İsmini bilmiyorum ama geldiğimde çalan şarkıyı biliyordum ve bayağı kalabalık bir seyirci kitlesinin coşmuş bir halde eğlendiğini görüyordum. Ama sonra biraz daha dikkatle baktığımda etrafta bir çok teenage’in (yaş ortalaması 13-14 olsa gerek) olduğunu gördüm. Eleştiri değil ama kendimi bir anda lise yıllarındaki basit bir parti havasında hissetmem pek de güzel bir his değildi. Zaten bu kalabalık güruh konser alanının ön kısımlarını hınca hınç doldurmuştu. Bize de grubu sadece ekrandan izleyebilmek kaldı.

Geçen şarkıların ardından da grup konseri tamamladı istek üzerine iki şarkılık bir bis yaptı ve o kadar eğlenen ve grubu yoğun bir istekle sahneye davet eden insanlar hızla çıkış kapılarına ve yanaşan teknelere yöneldi. En azından biraz daha direnebilirledi bence.

Kesin güzel şarkıları ve sağlam hayranları vardır ama Maroon 5, konseri sonunda benim için anne ve babalarıyla konsere gelenlerin (şaka yapmıyorum bir sürü vardı!) ve tertemiz ifadeleriyle belki de bu ailelerin güvenini kazanmış bir grup olarak aklıma kazındı. Bu arada kazanmış demişken sanıyorum gecenin kazananı ışıklı kafa zımbırtılarını (adı ne gerçekten bilmiyorum) satan adam olsa gerek. Sahne önündeki rengarenk çiçek ve şeytan boynuzlarından ve en sonunda grubunda bunları takmasından çıkarıyorum ki sağlam satış yapmış olsa gerek. Bu arada konser çıkışında yaşanan izdiham ve ulaşım sorunu ise apayrı bir hikaye. Yine de böyle grupların gelmesi ve konser vermeleri gerçekten mükemmel sadece ben bu konserde yanlış yer ve zamandaydım sanıyorum o kadar. Bir de aynı akşam Michael Nyman’da İstanbul’daydı kader işte…

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: