“Blind Guardian İstanbul konserine 2 gün kala”

Sanıyorum sene 1996’ydı ve ben İzmir’de Alsancak ya da Bornova’dan birkaç arkadaşla beraber eve dönüyordum. Gece geç bir saatti ve o zamanlar otobüsü çekilir kılan walkman sayesinde birşeyler dinleyerek gidiyordum. Ne dinlediğimi hatırlamıyorum ama benimle beraber gelen arkadaşlardan bir tanesi yanındaki kaseti bana uzatıp bunu dinlesene demişti. Pekala deyip kasedi aldım ve ilk dinlediğim Blind Guardian şarkısıyla o zaman tanıştım. Forgotten Tales’den Bright Eyes ile o zamana kadar nasıl olupta bu grubu keşfedemediğimin acısı, bir yandan da geri kalan hayatımda her şarkısını defalarca dinleyeceğim bir grubu tanımanın dayanılmaz hafifliği üzerimdeydi.

Ondan sonrası ise hızla geldi elbette. Eski şarkılarının akustik versiyonlarıyla tanıştığım Blind Guardian’ın hemen önceki albümlerini hatmetmeye başladım. Özellikle Somewhere Far Beyond ve Imaginations From the Other Side en beğendiklerimdi. Aradan iki yıl geçtiğinde ise Blind Guardian’ın yeni albümü geldi ve Orta Dünyanın Ozanları belki de Tolkien’in en güzel hikayesi olan Silmarillion’u merkeze yerleştiren albümleri Nightfall in Middle Earth ile kendisini kat be kat aştı. Curse of Feanor, Eldar, Thorn, Nightfall ve daha diğer birçok sağlam şarkıyla albüm mükemmeldi ve ayrıca mükemmel bir bütünlüğü de sahipti.

Hansi Kürsch önderliğindeki Alman power metal grubu Blind Guardian’ın benim hayatımdaki ebedi yere sahip oluşu işte bu süreçle gerçekleşti. Ardından sonuncusu 2010 olmak üzere 3 güzel albüm daha çıkardılar ve asla da kötü albümler değildi ama Nightfall ve hemen öncesindeki bir iki albümün yerini benim için dolduramadılar. Ama bu onların gözümde yerlerini kaybettikleri anlamına gelmemeli. Sanıyorum ben biraz eski kafalıyım bir de kabul etmem lazım ki iş güç derken bu son 3 albüme eskiler kadar özen de gösteremedim.

Bu özen gösteremememin bir kanıtı olsa gerek yanılmıyorsam grup bu dönemde 2 kere İstanbul, birer kere de İzmir ve Ankara’ya geldi ama ben bu konserleri de kaçırdım. Ta ki Nisan 2011 İstanbul konseri duyurulana kadar. Bu sefer tamamdı ve bilet alınıp geri sayım başladı. Ufak bir aksilikle konserin 04 Mayıs’a iptali biraz üzmüş olsa da yine de sabırla bekledim ve o gün de geldi çattı. Evet Blind Guardian, 2010 çıkışlı albümü At the Edge of Time turnesi kapsamında yarın gece Maslak Venue’de sahne alıyor. Bilet almayı düşünenler hemen son denemeler için Biletix’e baksın. Grubu tanımayanlara içinse aşağıya biri artık grubun resmi marşı olan iki güzel şarkıyı paylaşıyorum. Herkese iyi dinlemeler konsere gelenlere de görüşmek dileğiyle iyi eğlenceler.

The Bard’s Song (In the Forest)

Nightfall

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: