“Soğuğa ve yağmura rağmen Blind Guardian”

Maslak Venue’ye en son Therion konserinde gitmiştim ve o gün kışın en soğuk ve karlı günlerindendi. Kader mi bilmiyorum ama Blind Guardian konserine giderken de Mayıs ayına rağmen soğuk ve sağanak olmasa da yağmurlu bir hava hakimdi. Ayrıca Therion konseri içerideyken Blind Guardian’ı açık alanda izleyecektik. Ama konser girişindeki kalabalık ve sadık fanları ile konser, başlangıç itibariyle son derece sıcaktı.

Hatta grup çıkmadan önce çalan parçalar arasında Uriah Heep’den Wizard bile çaldı ki süper oldu bence. Ardından saat dokuzu biraz gece ışıklar karardı ve Orta Dünyanın Ozanları sahneye çıktı. Turnedeki diğer konserlerde olduğu gibi de açılısı Sacred ile yaptılar. Zaten coşmaya hazır seyircilerde ardından hızla konser havasına girdi. Ama maalesef havadan mı bilinmez çok da öyle sağlam bir kitle yoktu. Şarkılara eşlik etme olsun, istekler olsun daha iyi olabilirdi. Yaş grubu da biraz gençti belki de ondandır.

İnternette takip ettiğim son konserlerdeki setlistlere yakın bir setlist çaldılar. Born in a Mourning Hall’ı çalmamalarına şaşırdım ama bunun dışında listede büyük bir sürpriz yoktu. Welcome to Dying, Nightfall, Time Stands Still beklediğim şarkılardı ama sanıyorum benim gibi çoğu fan neden Imaginations From the Other Side’dan çalmadıklarını düşünmüştür. En azından bir şarkı iyi giderdi. Bunun dışında Blind Guardian süperdi, konser performansları da öyle. Hansi’nin saçları kısalmasa iyiymiş ama olsun biz Onu böylede seviyoruz, bu arada sanıyorum biraz dalgındı sanırım zira Sauron ile Morgoth’u karıştırdı bir ara ve Voice in the Dark’a biraz erken giriş yaptı ama olsundu sonuçta o kadar da olur.

Biste de beklenen 4 şarkıyla grup konseri tamamladı. Özellikle Bard’s Song – The Hobbit’in canlı çalınması birçok kişiyi bayağı coşturmuştur ama şu kitlenin sadece In the Forest’a değil de The Hobbit’e de eşlik etmesini isterdim. Ayrıca ek olarak Mirror Mirror konserin kapanışa çok yakışmıştı ama kapanış şarkısı nedeniyle hüzünlendik elbette. Soğuğa, yağmura ve konserin hafta içi olması gibi dezavantajlarına rağmen benim için oldukça tatmin edici ve güzel bir konserdi keşke en kısa zamanda bir kere daha gelselerde bir kere daha izlesek. Son olarak konserin setlistini de yazayım da tam olsun bari:

1. Sacred
2. Welcome to Dying
3. Nightfall
4. Fly
5. Time Stands Still
6. Lord of the Rings
7. Voice in the Dark
8. Traveller in Time
9. Valhalla
10. Silence

11. Whell of Time
12. Bard’s Song – In the Forest
13. Bard’s Song – The Hobbit
14. Mirror Mirror

About Özkan Ulukök

1977 yılında Ankara'da doğdum. ama yaşamımın büyük bir kısmı daha bir yaşına gelmeden taşındığımız İzmir'de geçti. 1999 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldum. Burada önce 2002'de yüksek lisansımı zorlu bir süreç sonunda 2009'da da doktoramı tamamladım. Doktora tezim Marka Değeri üzerine oldu. 2004'e kadar Ege İletişim Reklamcılık Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak Reklam Yazarlığı, Yaratıcı Düşünce, Marka Değeri konuları üzerinde çalıştım. İstanbul'a gelişimle özel bir akademide geçen eğitmenlik tecrübesinden sonra 2007-2011 arasında Shell & Turcas Petrol'de Eğitim Uzmanı olarak, 2011-2015 arasında da Imperial Tobacco Türkiye İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak çalıştım. 2015'den beri Şişecam Paşabahçe Mağazaları İK departmanında Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak görev yapıyorum. Seyahat etmek, fırsat buldukça bol bol PC,PS3,iPad farketmez oyun oynamak, sinema, kitap, müzik, elbette fistikyesili.com'da blog yazmak ve bunları paylaşmak gibi hobilere sahibim. Evliyim ve üç kedim var :)

Bir Yanıt ““Soğuğa ve yağmura rağmen Blind Guardian””

  1. varya tüh demedim degil. Hem diğer gün sınavımın olması hem de aynı gün okul içi bir etkinlikte görev almam biletimi satmama neden oldu. Keşke geleydim. Neyse sonisphere de azarız artık (:

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: