80’lerin Yetişkinimsi Kahramanı – Michael J. Fox

80’li yıllarda çevirdiği filmlerin çoğunda – biraz boyundan da olsa gerek – çocuk mu delikanlı mı diye tereddüt ettiğimiz Michael J. Fox’u çok severim.

1985 yılında çevirdiği Back To The Future ve Teen Wolf ile sinema sektöründe çıkış yapan Michael, rollerinde asi iken bile mülayim bir karakter olmayı başarmıştır.

1987 yılında Secret of my Success ve 1988 yılında Bright Lights Big City’de karakterleri biraz daha sorunlu olsa da biz onu ailenin efendi çocuğu olarak kabul etmiştik bile….

Back to the Future filminin çekimlerinin ilk 4 haftası Eric Stoltz ile geçtikten sonra, yapımcılar gidişattan memnun kalmayınca rol Michael J. Fox’ a gitmiştir. Bu filmde yine çok sevdiğim ve tuhaf rollerin adamı olan Grispin Glover’da rol alır. Billy Zane’i sinemada ilk defa bu filmde Biff’in kötü kankalarından birisi olarak görmüşlüğüm vardır.

Teen Wolf, basit bir gençlik kurt adam komedisi olmasına karşın, Michael’ın filmdeki kurta dönüşürken olan sahneleri oldukça keyiflidir.

Secret of my success’de o dönemin güzellerinden Helen Slater (Daha sonra Supergirl’de gördük kendisini) ile oynayan Michael’a Bright Lights Big City’de Kiefer Sutherland ve Phoebe Cates eşlik eder.

Back to the Future serisi Michael J. Fox’u yani Marty Mac Fly’ı öyle kafalara kazınan bir karakter yapar ki daha sonra oynadığı hiç bir rolde bu etkiyi yaratamaz.

Yazıyı filmde yer alan güzel bir quote ile bitirelim.

” If my calculations are correct, when this baby hits 88 miles per hour… you’re gonna see some serious shit” / Dr. Emmett Brown

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: