Kısa filmler hakkında kısaca

Kısa filmi hep böyle sanatsal, arkada başka mesajlar veren film türü sandığımdan uzak duruyordum. Ancak bugün okulda gösterimi yapılan Akbank 7. Kısa Film Festivali kazananlarını izledikten sonra bu algım değişti. Kısa zamanda anlatılması gerekeni net bir şekilde anlatan bu sanata notum 10 oldu.

Hayatında belki ilk kez ciddi anlamda 4 kısa film birden izleyen biri olarka etkilenmedim desem, ağır yalan söylemiş olurum. Sinemaya olan ilgim öyle çok fazla değil. Zaten doğup, büyüdüğüm yerde sinemaya karşı ilgim olması için korsan “vcdler”(bizim zamanımızda dvd yoktu) hariç pek çekici bir durum yoktu. Sinemaya gidebilmek için git gel 3 saat yol çekmeniz gerekiyordu. Zaten oralarda herhangi bir kültürel etkinlik için 2-3 saat yol çekmeden olması çok zordu. Durum böyle olunca, “Ha abi şu film var izle” den öteye pek geçememiş biri olarak bugün izlediklerim karşında “Böyle bir olayda varmış iyimiş.” dedim. Belki salakça gelecektir size “oha adam kaç yaşına gelmiş kısa film bilmiyor”. Bu durumdan utanmıyorum. Utandığım tek şey şu an içimdeki bu kısa film çoşkusunu doğuran olguyu paylaşmamak olurdu.

Bugün bu etkinlik sayesinde kendimde yeni bir sanat olgusunu oluşturmaya başlayabileceğimi fark ettim. Zaten “izlemekten” öteye geçemediğimiz zaman diliminde belki bir şeyler ortaya koymak sanırım kendimi iyi hissetmeme yarayabilir. Sonuç olarak çok profesyonel işler çıkaracağımı sanmıyorum ama bu kısa film olayının üstüne gidersem eğlenebileceğimi düşünüyorum. Kendimi ifade etmeyi bloglar aracılığı ile yaparken bakarsınız belki kısa film tarafında da çalışmalara başlar, etkili olurum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: