durum bilgisi.

benim büyük hedeflerim, hırslı emellerim ve derin komplekslerim var. bu saydıklarımı anlatmakta, izah etmekte ve kötüsü izana getirmekte zorlanıyorum. temel derdim bu, bu kadar.

ya anlatamadığımdan ya da anlayacak birini bulamadığımdan, saçmaladığımı düşünüyorsunuz çok zaman. oysa derdim basit: “bana bağrılmasına dayanamıyorum”.

kaç kez dedim, uyardım: “bana bağırmayın”. bağırmayın lan işte. böylesi basit.

…ve ne yazık ki, ontolojik problemleri, Oğuz Atay’dan kopya çekmeden, daha 16 yaşındayken, Camus’nun kendisinden okumuştum. Sartre’dan “bunaltı/bulantı” ikilemlerinde gidip gelirken.

bildiklerinizin çoğunu unuttum bile… canım ondan çok acıyor. farkında değilsiniz ama aklımla aramda ciddi bir makas açılıyor. yitiyorum gözünüzün önünde, haberdar olmaksızın siz gündelik gailenizde.

http://abrokenmind.wordpress.com yazmış işte insanlar. denge sarkaçtan ibaret. sert.

suskun ve aç.

uyurken siz, yataktan hortlarcasına fırlamam, düşünmem ve yazmam bundan işte. bu kadar çok içmemin de nedeni bu. yıllardır ihtiyacım olan, huzursuz ancak en azından deliksiz bir uyku.

ezan sesi: bu topraklar, doğu-batı ikileminde nice güzel beyinleri yedi. beni ihbar edecek köylüler lazım bana, asılmalıyım. acil. boynumun kırılma sesine ihtiyacım var, sessizce tavana bakarken.

“sosyal tümör”ü öldürmeli ve gömmeliyim. kendi cenaze namazıma durmama gerek yok. demek ki ortada, çeyrek asırlık bir derin pişmanlık da yok. temiz iş.

bu arada burnum kırık sanırım, geçen gece kavgasından. yoksa niye kanasın ki ara sıra.

neyse. susmalı aklım ve uyumalıyım. çok konuştum yine -ki adetim değildir. bilemedim, demek ki gerekti. gereksinim. gereksizim.

az kaldı biliyorum, içimden şükrediyorum.

öptüm, bye.

Bir Yanıt “durum bilgisi.”

  1. Sarkaç benzetmesi ve yazınız çok güzel olmuş.

    Gemici bir arkadaşım da kaptan köşkündeki sarkaçtan söz etmişti ve şunu söylemişti:

    “İnsanlar hep sarkacın sallandığını söylerler. Aslolan; sarkacın, sallanmadan hep dünyanın merkezini göstermekte olduğu, ama onun etrafında bulunan geminin sallandığıdır!”

    Sarkaç insanı mı gösteriyor, yoksa, onun içinde ve onun içinden başka bir yeri mi gösteriyor!… Sır burada herhalde! Sevgi ve saygılarla… Soner Recai Öner

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: