Felekten Bir Gece Daha (The Hangover 2)

Bir grup erkeğin başlarına bekarlığa veda partisinde daha kötü ne gelebilir? sorusunun cevabı işte bu filmde. Phil, Doug, Stu ve Alan’ın başına zaten bir önceki filmde olabilecek en saçma şeyler gelmişti. Ancak yapımcı, yönetmen ve senaristler görülen yoğun ilgiden oldukça memnun kaldılar ki, 2 yıl aradan sonra sinemaseverlere Felekten Bir Gece Daha yaşatmak istediler. Hatta filmin gösterime girdiği ilk haftadaki gişe hasılatından sonra 3. filmin hazırlıklarına başlandığının haberi yayılmaya başladı. Onu da merak ediyorum, amaç gülmek 🙂

İlk filmde Doug’ın bekarlığa veda partisi için 4 arkadaş Las Vegas’a giderler. Gecenin sabahında ise kaplan ve elbise dolabında bir bebeğin olduğu otel odasında gözlerini açarlar ve neler yaptıkları hakkında en ufak fikirleri yoktur. En kötüsü ise damat ortalarda görünmemektedir. Yetişmeleri gereken bir düğün ve bulmaları gereken bir damat vardır. Olaylar çözüldükçe sonunda her şey sorunsuz bir şekilde tatlıya bağlanır.

İkinci filmde ise bu sefer Stu evlenecektir ve düğün için gelinin ülkesi Tayland’a giderler. Stu geçen sefer yaşadıklarından sonra doğal olarak kendi düğününün oldukça sakin geçmesini ister. Bu yüzden bekarlığa veda partisi yapmak istemez ancak işler hiç de istediği ve planladığı gibi gitmez. Maalesef! Bütün tedbirlere ve önlemlere rağmen Tayland’a vardıkları gecenin sabahında Stu, Alan ve Phil Bangkok’ta vasatın altında bir otel odasında bulurlar kendilerini. Neyse ki bu sefer Doug onlara takılmamıştır ama en kötüsü gece onlara katılan gelinin kardeşi Tedd ortadan kaybolmuştur. Ekibe küçük bir maymun da dahil olmuştur ve tabii ki yine bir şey hatırlamıyorlardır. Alan, Phil ve Stu gece yaptıklarının dedektifi olarak Bangkok sokaklarını turlamaya başlarlar.


Felekten Bir Gece Daha’nın konusunda anlaşılacağı üzere ilk filme göre bir farklılık yok. Yine aynı tipler, yine bekarlığa partisi, yine hafıza kaybı, yine kayıp biri ve yine yetişilmesi gereken bir düğün. Fakat ekip bu filmde saçmalık çıtasını biraz daha yükseltmiş diyebilirim. İlk filmi izlememiş olsanız da her şekilde gülüyorsunuz. Zaten tüm zamanların en çok izlenen komedi filmi olması boşuna değil. Todd Phillips yönetmen olarak yine başarılı ve komik bir işe imza atmış. Özellikle Alan’ı canlandıran Zack Galifianakis’in oyunculuk performansı çok iyi, bu filmle parlayan yıldızı bundan sonra muhtemelen hiç sönmeyecek. Aynı şeyi Phil’i canlandıran Bradley Cooper için de söyleyebilirim. Bakalım 3. filmde “Kurt Çetesi”nin başına kim bilir neler gelecek.

Filmi mutlaka izleyin, gülmek garanti 🙂

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: