Indie rock duygusallığında “Cat Power”

1972 Amerika doğumlu Charlyn Marie Marshall yani sahne adıyla Cat Power, duygusal sözleri ve melodileriyle indie rock severler için yaklaşık 20 yıldır müzik yapıyor.

Atlanta’da dünyaya gelen müzisyen, blues müzisyeni ve piyanist olan babası Charlie Marshall’ın izinden giderek müzik hayatına atıldı. Çocukluk yıllarında oldukça fazla seyahat eden Marshall, bu yılların kendisini turne yıllarına hazırladığını ropörtajlarında sık sık dile getiriyor.

Cat Power lakabını bir tırtıldan ilham alarak benimseyen Marshall, ilk albümünü Glen Thrasher, Marc Moore ve birkaç müzisyen arkadaşıyla daha birlikte çıkardı. Birçok farklı albüme konuk vokal olarak destek veren müzisyen, 2007 yılında “Yes, I’m a Witch” albümü için Yoko Ono ile birlikte çalıştı.

Özellikle yavaş ritimli çalışmalarıyla dikkat çeken Marshall’ın, Model Karen Elson’la da düeti bulunuyor. Marshall, bunlara ilaveten ana vokal olarak “Disown, Delete”de yer aldı ve konuk vokal olarak Faithless ve El-P ile performans sergiledi.

Albümler

Dear Sir – 1995
Myra Lee – 1996
What Would the Community Think – 1996
Moon Pix – 1998
The Covers Record – 2000
You Are Free – 2003
The Greatest – 2006
Jukebox – 2008
Dark End of the Street – 2008

İlgilenenler ve daha detaylı bilgi almak isteyenler, Cat Power’ın web sitesine buradan ulaşabilir.

Son olarak Marshall’ın Maybe Not ve My Blueberry Nights parçalarının videolarını aşağıda paylaşıyor ve keyifli dinlemeler diyorum. 🙂

Cat Power – Maybe Not

Cat Power – My Blueberry Nights

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: