Indie rock duygusallığında “Cat Power”

1972 Amerika doğumlu Charlyn Marie Marshall yani sahne adıyla Cat Power, duygusal sözleri ve melodileriyle indie rock severler için yaklaşık 20 yıldır müzik yapıyor.

Atlanta’da dünyaya gelen müzisyen, blues müzisyeni ve piyanist olan babası Charlie Marshall’ın izinden giderek müzik hayatına atıldı. Çocukluk yıllarında oldukça fazla seyahat eden Marshall, bu yılların kendisini turne yıllarına hazırladığını ropörtajlarında sık sık dile getiriyor.

Cat Power lakabını bir tırtıldan ilham alarak benimseyen Marshall, ilk albümünü Glen Thrasher, Marc Moore ve birkaç müzisyen arkadaşıyla daha birlikte çıkardı. Birçok farklı albüme konuk vokal olarak destek veren müzisyen, 2007 yılında “Yes, I’m a Witch” albümü için Yoko Ono ile birlikte çalıştı.

Özellikle yavaş ritimli çalışmalarıyla dikkat çeken Marshall’ın, Model Karen Elson’la da düeti bulunuyor. Marshall, bunlara ilaveten ana vokal olarak “Disown, Delete”de yer aldı ve konuk vokal olarak Faithless ve El-P ile performans sergiledi.

Albümler

Dear Sir – 1995
Myra Lee – 1996
What Would the Community Think – 1996
Moon Pix – 1998
The Covers Record – 2000
You Are Free – 2003
The Greatest – 2006
Jukebox – 2008
Dark End of the Street – 2008

İlgilenenler ve daha detaylı bilgi almak isteyenler, Cat Power’ın web sitesine buradan ulaşabilir.

Son olarak Marshall’ın Maybe Not ve My Blueberry Nights parçalarının videolarını aşağıda paylaşıyor ve keyifli dinlemeler diyorum. 🙂

Cat Power – Maybe Not

Cat Power – My Blueberry Nights

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: