Matrix’den önce Johnny Mnemonic vardı

William Gibson’un Cyberpunk romanlarının hastasıyım. Neuromancer ile başlayan Sprawl üçlemesi diğer Cyberpunk öyküleri ile şenlendi. Johnny Mnemonic aynı adlı küçük bir Gibson hikayesinden uyarlanan değeri anlaşılmamış cevherlerdendir.

Keanu Reeves’in data kuryesi Johnny başrolünde oynadığı filmde, Starship Troopers’^da bayılarak izlediğim ve Charlize Theron’a benzettiğim Dina Meyer eşlik ediyor.

Film çok sağlam ve kült bir oyuncu listesine sahip. Ivan the Drago diye bildiğimiz Dolph Lungren, şarkıcı Ice-T ve Henry Rollins, Takeshi Kitano, her türlü kült filmin içinde yer almayı başaran Udo Kier filmin bombaları…

Neuromancer romanlarında yer alan jilet tırnaklı Molly Minions karakteri normalde Johnny Mnemonic hikayesinde de yer alır ama filmde bu karakter yerine Jane adlı bir karakter getirilmesi filmin tek olumsuz yanı. İnsan izlerken Molly’i görmek istiyor doğrusu.

Minority Report’da Tom Cruise’un elektrodlu parmak uçlu eldivenleriyle ekranda gezinmesinin atası bu filmde bulunur.

Sanal Alemde hacking işlemlerini güzel efektler eşliğinde görürken, lazer kırbaç ile Udo Kier’in ikiye bölünme sahnesi süperdir.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: