Fıstıkyeşili’nin bu hafta seçtiği filmler

8 Temmuz’da 5 yeni film sinema salonlarında görücüye çıkıyor. Aşk ve Küller (Blue Valentine), Kiracı (The Resident), Ölüm Odası (Chatroom), Larry Crowne ve Serseriler (Neds) bu haftanın yeni filmleri. Tom Hanks’li Larry Crowne, başarılı yönetmeniyle Serseriler ve korkunun duayenin elinden çıkma Ölüm Odası haftanın dikkat çeken filmleri arasında. Neden Türk filmi yok diye merak edenlere söyleyelim, hepsi kışın gösterime girmek için çekim aşamasında. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Larry Crowne

2011 ABD yapımı bu filmde dram ve komedi içiçe. Filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu Hollywood’un oscarlı isimlerinden Tom Hanks. Kendisine yine bir oscarlı oyuncu eşlik ediyor; Julia Roberts.

Larry, çalıştığı şirket küçülmeye gidince işsiz kalır ve ev kredisini ödemekte zorluk çeker. Orta yaştan sonra böyle boşta kalınca Larry ne yapacağını bilemez ve dostlarının tavsiyesi ile yerel bir üniversiteye gitmeye karar verir. Artık hayatında yeni bir başlangıç yapmıştır. Fazla zaman geçmeden hayatına aşk da dahil olur. Üniversitede hitabet derslerine giren Mercedes’e aşık olur ve zamanla Mercedes de Larry’e karşı ilgi duymaya başlar. Eskiden çok önem verdiği şeyleri kaybetmesi ona hayatının gerçek nedenini bulmasına sebep olur.

Benim gibi korku filmlerini sevmiyorsanız, bu sıcak günlerde eğlenceli ve hayat dolu bu filmi tercih edebilirsiniz.

 

Serseriler / Neds

2010 Fransa, İngiltere, İtalya ortak yapımı olan dram türündeki filmin yönetmeni yine oscarlı ödüllü bir oyuncu: Benim Adım Joe’den tanıdığımız Peter Mullan. Filmin oyuncuları ise Conor McCarron, Steven Robertson ve Martin Bell.

John geleceği parlak, başarılı bir öğrencilik hayatını geride bırakmış akıllı uslu genç bir adamdır. Ama hayat onu kurbandan intikamcıya, papaz yardımcısından tinerciye dönüştürür. Eski günlerine yeniden dönmek ister. Geride bıraktığı hayat ve yaptıklarının ağırlığı ile düşündüğünden zor durumda kalır.

Peter Mullan’ın Magdalene Kardeşler’den sonra çektiği bu üçüncü filmi yine aynı başarıyı getireceğe benziyor.

  

Ölüm Odası / Chatroom

2010 İngiltere yapımı korku filminin yönetmeni Halka, Halka 2 ve Karanlık Sular filmlerinden tanıdığımız Hideo Nakata. Oyuncuları arasında ise Aaron Johnson, Imogen Poots ve Matthew Beard yer alıyor.

Korku filmlerinin başarılı yönetmeni bu son filminde ruhlar aleminden çıkıp sanal aleme bir geçiş yapıyor. Karizmatik bir genç olan William bir sohbet odası açar ve orada buluşan bir grup genci izlemeye başlar. Yardımsever davranarak gençleri kandırmayı başarır. Ancak William sanal ile gerçek dünya arasındaki farkı iyice kaybeder ve interneti canlı, gerçek bir mekan olarak algılamaya başlar. Bu bozukluk ilerledikçe gerçek dünyanın insanlarına karşı tahammül edemeyen birine dönüşür ve Jim, Eva, Emily ve Mo onun yeni kurbanları olur.

  

Kiracı / The Resident

2010 ABD yapımı gerilim korku türündeki filmin yönetmeni Antti Jokinen. Oyuncuları arasında ise Hilary Swank,  Jeffrey Dean Morgan ve Lee Pace yer alıyor.

Juliet, Brooklyn’de yaşayan bir doktordur. Kocasından boşanmanın ardından New York’ta kendine yeni bir daire kiralar. Artık yepyeni bir hayata adımını atmıştır. Ancak yeni evinde Juliet’in garip olayların getirdiği bir huzursuzluk misafir eder. Yaşadığı olayların ardından tek başına olmadığına inanmaya başlar. Bu korkunç olayların arkasında oldukça yakışıklı ve etkiliyici ama  bir o kadar da saplantılı bir erkek olan ev sahibi vardır.

 

 

 

 

 

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: