Animasyonlardaki en duygusal sahneler

Animasyon sevenlerin aralarında konuştuğu sahneler vardır. Bizim de aramızda konuşup çoğumuzun duygulandığı sahneler arasında başlıca üç sahne yer alıyor.

Bu sahneler:

UP’taki (Yukarı Bak) fotoğraf albümü sahnesi,

Kung Fu Panda’daki usta Oogwey’in ölüm sahnesi,

Avatar: The Last Airbender’daki (Avatar: Son Hava Bükücü) Batının Ejderi Komutan Iroh’nun savaşta ölen oğlu için Leaves From The Vine adlı şarkıyı söylediği sahne.
Küçük bir not… Animasyonda Iroh’yu seslendiren Mako’nun, gerçek hayattaki ölümünün ardından bu sahne ona adanmış ve bu da şüphesiz olaya ayrı bir duygusallık katmış.

Animasyon seviyorsanız ve henüz bu üçünü izlemediyseniz, öncelikle bunları mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. 2009 yapımı UP’ın imdb puanı 10 üzerinden 8.4, 2008 yapımı Kung Fu Panda’nın 7.7 ve 2005 yapımı Avatar: The Last Airbender’ın ise 9.2 (ki benim en sevdiğim animasyon diziler arasında ilk 3’e girer).

Genel akış içinde izlemediğiniz sürece şüphesiz aynı etkiyi bırakmayacaktır ama yine de yukarıda sıraladığım duygusal sahneleri de kısa videolar olarak sizinle paylaşıyorum.

Bakalım sizin üzerinizde nasıl bir etki bırakacak? Keyifli seyirler:)

İmaj: Sodahead.com

Up
Carl ve Ellie’nin Fotoğraf Albümü Sahnesi

Kung Fu Panda
Usta Oogwey’in Ölüm Sahnesi

Avatar: The Last Airbender
Iroh’nun oğlu için şarkı söylediği sahne

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: