Fıstıkyeşili Temmuz’da ne okudu?

Sıcakların bunalttığı Temmuz ayını geride bırakırken ayın en fazla okunan yazılarını da sizlerle paylaşmak istedik. Temmuz ayında en çok okunan yazılar The It Crowd, Çöp’ten Bir Belgesel: Çöplük (Waste Land), Korku tutkunları için “Insidious”, Animasyonlardaki en duygusal sahneler ve Bir Garip Köy: Garipçe’den oluşuyor.

Zamanında kaçırıp okuyamayan veya bir kez daha gözden geçirmek isteyenler buyursun.

The It Crowd

Bilindiği üzere yaz sezonuna giriyoruz ve normal sezon dizileri artık sezon finalleri ile karşımıza çıkıyor. Öyle deli dizi izleyen bir tip değilim ama genel itibari ile komik dizileri takip etmeyi huy ediniyorum. Normal sezon dizileri arasında favorilerim “How I Met Your Mother” ve “The Big Bang Theory” geliyor. Diğer dizilere de ara ara bakıyorum ancak bu iki dizi özellikle takip ettiklerim arasında.

Yazan: Ender Ahmet Yurt

Çöp’ten Bir Belgesel: Çöplük (Waste Land)

Vik Muniz, Brezilya asıllı New York’ta yaşayan tanınmış bir görsel sanatçıdır. Toprak, çöp, çikolata şurubu, balık yumurtası, iplik, ham pamuk, tel gibi geleneksel olmayan bir çok sanat materyalini kullanarak eserlerini ortaya çıkartıyor. 1983 yılında New York’a gelmesiyle sanat kariyerinde büyük gelişmeler yaşar. Farklı materyaller kullanarak yaptığı eserler ve fotoğraflama çalışmaları sanat otoriteleri tarafından büyük ilgi görür. Karayiplerde karşılaştığı şeker işlemede çalışan çocukların portrelerini siyah kağıt üzerine toz şekerle yapar ve bu portreleri sergilediği sergisinin adı ise “Sugar Children”dır.

Yazan: Sergül Sungur

Korku tutkunları için “Insidious”

Kendimi bildim bileli korku kitaplarını okumayı ve korku filmlerini izlemeyi sevmişimdir. En popülerinden en bilinmeyenine uygun döneme karşıma çıkan her türlü korku filmlerini izledim diyebilirim. Hal böyle olunca “Insidious”ın 7′lik imdb puanını görüp de izlememem söz konusu olamazdı. Korku filmlerini az ya da orta derecede seviyorsanız bu filme gitmenizi kesinlikle önermem. Ama korku filmlerini cidden seviyorsanız ve psikolojik korku bile olsa dayanırım diyorsanız film tam size göre…

Yazan: Ekin Ulukök

Animasyonlardaki en duygusal sahneler

Animasyon sevenlerin aralarında konuştuğu sahneler vardır. Bizim de aramızda konuşup çoğumuzun duygulandığı sahneler arasında başlıca üç sahne yer alıyor. Bu sahneler: UP’taki (Yukarı Bak) fotoğraf albümü sahnesi, Kung Fu Panda’daki usta Oogwey’in ölüm sahnesi, Avatar: The Last Airbender’daki (Avatar: Son Hava Bükücü) Batının Ejderi Komutan Iroh’nun savaşta ölen oğlu için Leaves From The Vine adlı şarkıyı söylediği sahne. Küçük bir not… Animasyonda Iroh’yu seslendiren Mako’nun, gerçek hayattaki ölümünün ardından bu sahne ona adanmış ve bu da şüphesiz olaya ayrı bir duygusallık katmış.

Yazan: Ekin Ulukök

Bir Garip Köy: Garipçe

Hayatı Maksimumda Yaşayanlar Gezi Grubu ile haftasonu Garipçe Köyü’ndeydim. Sarıyer’e bağlı köylerden biri olan Garipçe, Sarıyer merkeze10 km. mesafede bulunan küçük bir balıkçı köyü. Şehre yakınlığı ile ulaşımı çok kolay. Sarıyer merkeze geldiğinizde Garipçe levhasını takip etmeniz yeterli. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve henüz buraya gitmemişseniz bence İstanbul’u biraz eksik yaşıyorsunuz. İlk fırsatta gitmenizi şiddetle ve ısrarla tavsiye ediyorum.

Yazan: Sergül Sungur

Yazarlarımızın keyifli yazıları ve okurlarımızın katkı sağlayan yorumlarıyla dolu bir Ağustos ayı olması dileğiyle…

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: