Karl Olsberg’in yeni kitabı Kara Yağmur

Bundan yaklaşık 6-7 ay önce Karl Olsberg’in Sistem adlı kitabına blogumda yer vermiştim. Yazar hakkında iyi kurgular ortaya çıkardığı ve akıcı bir dille yazdığını söylemiştim. Benim gibi daha çok gerilim romanları okumayı sevenler için güzel bir kitap Sistem. O günden sonra yazarın yeni kitabı çıkar mı çıkmaz mı diye çok merak etmiyordum ta ki yeni kitabını raflarda görene kadar.

Kara Yağmur, Karl Olsberg’in yeni kitabı. 2011 Nisan ayı itibari ile Can Yayınları’ndan çıktı. Ben kitabı raflarda görünce “Aha!!” tepkisini veremeden edemedim. Çünkü kitap, o günlerde ilgilendiğim bir konu olan Nükleer Enerjiyi ele alıyor. Ayarsız bir nükleer enerji kullanımında ortaya çıkacak sonuçlar ve bunların faturası.

Kitabın arkasını okuduğunuz zaman aslında tam olarak kitap hakkında fikir sahibi olamıyorsunuz. Buradan sizlere bir tiyo vereyim. Kitap, klasik nükleer savaş vıdı vıdılarının dışında bir kurgu ile karşınıza çıkacak. Eğer bu yazıyı okumadan önce kitabı elenize alıp, sonra arkasını okuyup “Eeeah” dediyseniz bence kitabı alın ve okumaya başlayın.

Yazarın özellikle olayları t-,t0 ve t+ olarak zaman dilimlerine bölmesi ve kitabı 3 bölüm altında bu şekilde işlemesi gerçekten çok hoşuma gitti. Kitaptaki olaylar ve karakterler çok fazla. Yazar karakterlerin aynı zaman diliminde farklı yerlerde neler yaptığını anlatırken aynı zamanda onların yollarını da bir şekilde kestiriyor. Romanın sonuna doğru iyiden iyiye ilginçleşen kitap, bu tarz okumaları sevenler için bir solukta okunacak cinsten.

Ben sanırım bu kitaptan sonra bir Karl Olsberg hayranı oldum. Almanya falan gidersem belki imza günü olursa kitapları imzalatacağım. Bakalım yeni kitabı ne hakkında ve nasıl olacak?

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: