susmadan önce konuşmalar

 

geçmiş ve gelecek arasında bir yerde. belki de orası zamanın karşı kıyısıdır. gidilebilir mi oraya, yola çıkılsa varılabilir mi? şimdi ve şu anda, yapılabilir mi?

 

eskiden denemiş miydim? hatırlamıyorum ama buna benzer şeyler düşündüğüm kesin. bilmemenin getirdiği şüpheler, şüphelerin refakatçi endişeleri. o kadar çok ki… tek tek yazmaya kalksam yer yetmez muhtemelen. zaten onlar hep kendime söylediklerim, sizinle paylaşsam ‘deliler’ sınıfına terfi olurum. aslında deliler takdir edilmesi gereken insanlar (bana göre). korkularını ve endişelerini dile getirip istemedikleri gerçekleri inkar ediyorlar. gerçekten takdir ediyorum onları, var ile yok arasında bir yerde yaşıyorlar. var’ı yok, yok’u var ediyorlar. hayata ve bize (akıllılara) karşı gelmektir bu aslında. büyük cesaret… ama o kadar cesur değilim.

 

neyse… hangi birinden bahsedeyim zaten; korkunun, endişenin ve şüphenin. ama onlar hiç yokmuş gibi yaparım, siz öyle bilirsiniz. öyle bilmeniz de sizin iyiliğinize. ‘ideal’ ve ‘mükemmel’ bir insan; geçmiş ve gelecek arasından ego kalıplarını öğütmüş insan. kendini aramayı unutmuş, bulsa da onu ‘beğenmeyecek’ insam.

 

düşünen değil de düşündürülen, düşünmek zorunda bırakılan insan.

 

susmadan önce konuşmak gerek. neden sustuğu bilinmeli, neden sustuğunu bilmeli. bilmeli ki, aklı kendine dair bir şeye yarasın.

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

Bir Yanıt “susmadan önce konuşmalar”

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: