İş dünyası kitapları

Fıstıkyeşili’nin geçmiş yazılarını karıştırırken aşağıdaki “iş dünyası” etiketli kitap inceleme yazılara bir şans daha verilmesi gerektiğini düşündüm.

Geçmişte kalıp gidemeyecek veya gözden kaçamayacak kadar okumaya değer olduklarını düşünüyorum. Bakalım siz de okuduktan sonra aynı fikirde mi olacaksınız?

Keyifli okumalar:)

Performansın üç yasası: Şirketinizin ve yaşamınızın geleceğini yeni baştan yazmak

İş yaşamında işler ters gittiğinde, sorunun hangi yönünden başlamak gerektiğini bulmaya çalışırız. Maliyeti düşürmekle mi başlamalıyız, yoksa morali yükseltmekle mi? Yahut süreçleri iyileştirmekle mi başlamak daha iyi olur? Aynı açmazla kişisel yaşantımızda da karşılaşırız. Üzerine gideceğimiz sorunu seçer ve sonunda başarır ya da başaramayız. Başaramazsak sorunlar listemize bir de düş kırıklığı eklenir.

Devamını oku >>

İnsanları okumak ve insan davranışlarını çözümlemenin yolları

Bu kitap daha iyi satış yapmak isteyen, ikna etmek isteyen veya eşini dostunun duygularını anlayıp onlara daha yakın olup, duygularını paylaşmak isteyen kişiler için hazırlanmış. Yazarları Jo-Ellan Dimitrius ve Mark Mazzarella, Arıtan Yayınevi tarafından Ağustos 2001′de basılmış. Yazar, Amerika’da müvekkili için jüri üyesi seçimi yapıyormuş ve yıllardır biriktirdiği deneyimlerini bu kitapta aktarmış.

Devamını oku >>

Zaman Yönetimi – Önceliklerin Belirlenmesi

Günde iki saat daha fazlam olsa neler, neler yapardım ben, hayatımı ne güzel yaşardım diyenlerden misiniz? O halde bu yazı tam size göre! İlk defa yaptığınız bir şey uzun sürer (yeni bir şarkı, yeni bir yol…) ama alışkanlıkla yaptıklarınız ne kadar kısa zamanda biter.

Devamını oku >>

MARKA RUHU

Sosyal sorumluluk kampanyaları ile marka yaratmak: Marka Ruhu

İlk baskısını Ocak 2000′de yapan Marka Ruhu, her ne kadar 11 yaşında bir kitap olsa da henüz okumayanlara büyük katkısı olacağına inandığımdan yer vermek istedim. Hamish Pringle ve Marjorie Thompson tarafından kaleme alınan Marka Ruhu, Saatchi&Saathi imzasıyla Scala Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüş. Marka Ruhu, genel anlamda sosyal sorumluluk kampanyalarının marka geliştirmedeki rolünü örneklerle anlatıyor.

Devamını oku >>

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: