Arabalar 2 bugün vizyona giriyor

Sonunda beklenen gün geldi. Kim demiş animasyon filmler çocuklar içindir diye! İşin içinde bir de Pixar varsa gel de bu animasyon filmi seyretme.

Toy Story, Finding Nemo, Ratatouille, Monsters Inc., A Bug’s Life, The Incredibles, Wall-E, Up ve Cars gibi başarılı ve ses getiren filmlerin yapımcısı Pixar animasyon film denince ilk akla gelen stüdyo. Majör olmasını ve dünya pazarını elinde tutmanın avantajını da kullanarak milyon dolarlık markasının hakkını fazlasıyla veriyor. Sadece bundan değil, sanıyorum ki ekibin kendi seyretmeyeceği filmleri üretmemesinin de başarılarında payı büyük. Kısacası, Pixar’ın boş bir filmi yok.

2006 yılında gösterime giren Arabalar’ın ilk filminde başarılı olmaya şartlandırılmış bir yarış arabası olan Şimşek McQueen hayatının anlamını ve amacını öğreniyordu. Büyük yarışa giderken hiç istemediği bir şekilde, uzakta kalmış küçük bir kasabada kendini buluyor. Geçirdiği kaza sonucunda tamir olana kadar kendini yabancı hissettiği bu kasabada kalması gerekiyor. Bu küçük, kendi halinde, gösterişten uzak kasabada hayatın sadece başarı, hırs, rekabet, şöhret ve paradan ibaret olmadığını aslında dostlukların, gerçek sevginin ve aşkın daha önemli olduğunu tecrübe ederek öğreniyor.

Arabalar 2’de ise yine başkarakterimiz McQueen’in kendini son sürat bir maceranın içinde buluyor. Dünya Şampiyonası’na katılmak için eski bir kamyon olan Mater’in eşliğinde deniz aşırı bir yolculuğa çıkıyor. Ancak Mater yolda uluslararası bir casusluk aksiyonun trafiğine takılıyor. McQueen’e büyük yarışta yardım etmek ve gizli casusluk görevini yerine getirmek arasında kalan Mater’ı büyük bir seçim bekliyor.

İlk filmindeki görselliğin ve çizginin yanısıra filmin ana hikayesi ile her arabanın kişisel hikayesi etrafında dönen dramatik yapı benim gibi bir çok “büyük çocuk”u etkilemeyi başarmıştı. Bu sefer Arabalar 2 görselliğine şölen ekliyerek üç boyutlu olarak karşımıza çıkacak. Görselliğin beş yıldızlı olacağından hiç şüphe duymuyorum ama bakalım hikayesi biz büyük çocukları saracak mı?

About Sergul Sungur

Sergul Sungur, 2004 yılında Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar dizi film ve sinema sektöründe profesyonel çalışma hayatını devam ettirdi. Kariyerine dijital medya alanında uzmanlaşarak yeni bir yön verdi. Deniz, güneş ve kitaplar büyük tutkusu.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: