Bir şans daha: “Tiyatro”

Fıstıkyeşili’nin geçmiş yazılarını karıştırırken aşağıdaki “tiyatro” etiketli yazılara bir şans daha verilmesi gerektiğini düşündüm.

Geçmişte kalıp gidemeyecek veya gözden kaçamayacak kadar okumaya değer olduklarını düşünüyorum. Bakalım siz de okuduktan sonra aynı fikirde mi olacaksınız?

Keyifli okumalar:)

Ölüm Bir Randevudur: King Kong’un Kızları

Devlet tiyatroları sahnesinde bu sene 1999 yılında yılın oyunu seçilen, Alman oyun yazarı Theresia Walser’in eseri King Kong’un Kızlarını da izleme şansımız oldu. Bu oyunu yazmadan önce bir yılını yaşlılar yurdunda çalışarak geçiren Walser ortaya sarsıcı bir kara komedi çıkarmış.

Devamını oku >>

Ölüleri Gömün Devlet Tiyatroları Sahnelerinde

Devlet tiyatroları perdelerini açtı ve tiyatrosuz geçen yaz aylarının sıkıntısı da geride kalmış oldu. Perdeler açıldığı gibi bizde koştuk ve bu sezona Irwin Shaw’ın eseri Ölüleri Gömün (Bury the Dead) ile başladık. Cevahir AVM’deki büyük salonda koltuğa kurulmadan önce dışarıda oyunla ilgili yüksek ses uyarısı dikkatimi çekmişti.

Devamını oku >>

Sokrates’in Son Gecesi

Devlet tiyatroları Ekim ayında sezonu açtı. 6 TL ödeyip (indirimli 4 TL) bir tiyatro oyunu seyredebiliyorsunuz. Fiyatlar böyle uygun olunca iki üç hafta önceden bile bilet bulmak zor bir hale dönüşüyor. Biletleri tiyatro gişelerinden temin edebileceğiniz gibi internetten de satın alabiliyorsunuz. Tiyatroseverlere böyle bir kolaylık sunuluyor.

Devamını oku >>

Ne Dersin Azizim?

Çoğu zaman izlediğim tiyatro oyunlarıyla ilgili yazılar yazmaya çalışıyorum. Ancak bazen vakit yaratamıyorum bazen de yazıyorum ama bir tavsiye yazısından öteye geçmiyor. Ne Dersin Azizim için aşağıdaki yazım bir tavsiye yazısı değil. Ben beğendim, siz de izleyin demiyor… İzlemeseydim çok şey eksik kalırdı, siz de izlemezseniz hiçbir zaman bilemeyeceğiniz bir yanınız eksik kalacak diyor.

Devamını oku >>

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

Bir Yanıt to “Bir şans daha: “Tiyatro””

  1. Keşke günümüzde de bu şekilde tozlu raflar da kalmasa tiyatro ve sanatı. Buralar da kolay olur tozlu raflardan tekrar insanlara sunmak ama günümüz de tozlu sahneler var artık ve hep öyle kalacak gibi de gözüküyor.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: