Bir şans daha: “Tiyatro”

Fıstıkyeşili’nin geçmiş yazılarını karıştırırken aşağıdaki “tiyatro” etiketli yazılara bir şans daha verilmesi gerektiğini düşündüm.

Geçmişte kalıp gidemeyecek veya gözden kaçamayacak kadar okumaya değer olduklarını düşünüyorum. Bakalım siz de okuduktan sonra aynı fikirde mi olacaksınız?

Keyifli okumalar:)

Ölüm Bir Randevudur: King Kong’un Kızları

Devlet tiyatroları sahnesinde bu sene 1999 yılında yılın oyunu seçilen, Alman oyun yazarı Theresia Walser’in eseri King Kong’un Kızlarını da izleme şansımız oldu. Bu oyunu yazmadan önce bir yılını yaşlılar yurdunda çalışarak geçiren Walser ortaya sarsıcı bir kara komedi çıkarmış.

Devamını oku >>

Ölüleri Gömün Devlet Tiyatroları Sahnelerinde

Devlet tiyatroları perdelerini açtı ve tiyatrosuz geçen yaz aylarının sıkıntısı da geride kalmış oldu. Perdeler açıldığı gibi bizde koştuk ve bu sezona Irwin Shaw’ın eseri Ölüleri Gömün (Bury the Dead) ile başladık. Cevahir AVM’deki büyük salonda koltuğa kurulmadan önce dışarıda oyunla ilgili yüksek ses uyarısı dikkatimi çekmişti.

Devamını oku >>

Sokrates’in Son Gecesi

Devlet tiyatroları Ekim ayında sezonu açtı. 6 TL ödeyip (indirimli 4 TL) bir tiyatro oyunu seyredebiliyorsunuz. Fiyatlar böyle uygun olunca iki üç hafta önceden bile bilet bulmak zor bir hale dönüşüyor. Biletleri tiyatro gişelerinden temin edebileceğiniz gibi internetten de satın alabiliyorsunuz. Tiyatroseverlere böyle bir kolaylık sunuluyor.

Devamını oku >>

Ne Dersin Azizim?

Çoğu zaman izlediğim tiyatro oyunlarıyla ilgili yazılar yazmaya çalışıyorum. Ancak bazen vakit yaratamıyorum bazen de yazıyorum ama bir tavsiye yazısından öteye geçmiyor. Ne Dersin Azizim için aşağıdaki yazım bir tavsiye yazısı değil. Ben beğendim, siz de izleyin demiyor… İzlemeseydim çok şey eksik kalırdı, siz de izlemezseniz hiçbir zaman bilemeyeceğiniz bir yanınız eksik kalacak diyor.

Devamını oku >>

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

Bir Yanıt “Bir şans daha: “Tiyatro””

  1. Keşke günümüzde de bu şekilde tozlu raflar da kalmasa tiyatro ve sanatı. Buralar da kolay olur tozlu raflardan tekrar insanlara sunmak ama günümüz de tozlu sahneler var artık ve hep öyle kalacak gibi de gözüküyor.

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: