O Küçük Kafalar

Anlatmaya çalıştığım zor bir şey değil. Karşılıklı empati ile çözüme ulaşabileceğimizi sanıyorum. Kendimce empati kurmaya başladığımdan beri fark ettiklerim karşında ne yapacağımı bilemiyorum. İnsanların coğunun empati kurmakta zorluk cektiğini fark ettikçe acaba empatiyi yanlış mı kuruyorum diye düşünüyorum ama sanıyorum ki doğru olan benim yanlış olan onlar.

İnsanlar denilen varlık hakkında bir çok yazı yazdığımı hatırlıyorum. Bu sefer ki bunlardan farklı olmayacak. Biliyorum hemen hemen her yazımda insan varlığını asağılar yazılar yazdım. Çünkü düşüncelerim bu yönde ilerliyor. Dikkat edin ilerliyor. Günler geçtikçe benim fikirlerimde değişimler yaşanmıyor. Bu yolda gelişimler yaşanıyor. Ben de isterim bu saçma fikirlerimi değiştirecek insanoğlu karşıma çıksa da “Ender yanılıyorsun. Bizler farklıyız ve hep böyle kalacağız dese” ki ben de rahatlasam artık. Ama umudumu gün geçtikçe, yaşlandıkça yitiriyorum. Özür dilerim.

Bu gün ki problemim insanlarin kafasının küçük olması. Boyut olarak olabilir. İçindekiler olarak olabilir. İnce düşünmekten nasibi alamamış insanları görmeyi nasıl beceriyorsunuz bilmem ama katlanma durumunda bende sorun var. İnce düşünmek derken, düşünmekten kırılmaktan bahsetmiyorum. Sadece küçük bir ince düşünce. Örnek vermek istemiyorum. Çünkü bu yazıyı okurken biraz düşünun istiyorum. İnce düşünmeyi becerenler ve beceremeyenler fark etsinler ve bundan sonra ki hareketlerini ona göre belirlesinler.

Bana göe ters olan insanlardaki düşünce eksikliği. Herkes bir değil ama düşüncenin eksik olması yeni nesillere de düşüncelerin daha da eksik olarak aktarılması anlamına gelmiyor mu sizce? Siz gelecek nesillere ne kadar küçük kafalar bırakırsanız, onlar da kendilerinden sonra ki nesillere sizinkinden daha küçük kafalar bırakacaktır.

İnsan. Bu konu hakkında yıllar daha yazılar yazacağım biliyorum. Gün gelecek ya ben başka bir pencereden bakıcam ya da insanlar artık bir şeylerin farkına varıp pencerelerini değistirecek.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: