Fistikyesili Ağustos’ta en çok neleri okudu?

Ağustos ayını ve nemli yaz sıcaklarını yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Bakalım Fıstıkyeşili okurları Ağustos ayında yayınladığımız yazılar içinde en çok neleri okudu?

Fistikyesili Haberturk’te

Fistikyesili.com 22 Mayıs 2011 tarihli Haberturk gazetesinde yer aldı. Haberturk Pazar ekinin BLOG Web Günlüğü bölümünde Fıstıkyeşilinde 20 Mayıs’ta yayınladığımız “Blogger Budur” yazısının bir bölümü okurlara sunuldu. Yazıyı hazırlayan Fıstıkyeşili yazarı Ender Ahmet Yurt‘u tebrik ediyor ve gazetede yayınlanan bölümünü aşağıda paylaşıyoruz.

Yazan: Ekin A. Ulukok

Türkçe Rock’da yeni bir Nefes

Uzun süre yazmadığınızda sanıyorum en kötüsü hem yazamamak hem de anlatmak istediklerinizi paylaşamamanın verdiği vicdan azabı olsa gerek. Ama bazen öyle güzel şeyler karşınıza çıkıyor ki o zaman herşey değişiveriyor ve klavyeye dört elle sarılıyorsunuz. Benim için o güzel şey de “Nefes” ve grubun ismini taşıyan ilk albümleri olsa gerek.

Yazan: Ozkan Ulukok

Şöyle bir toparlayayım dedim

Sabahları erken kalkmayı severim. Yapacak bir iş varsa daha güzeldir erken kalkmak. Eğer yapacak iş dışarıdaysa zaten tadından yenmez. Sabah erken kalkıp yapılacak işin evde olması kadar da kötü bir şey yoktur sanırım. Bilgisayar işi ise sabah sabah yapmanız gereken bak işte o zaman sıkıntı yaparım. Ama sonuç olarak erken kalkmayı severim.

Yazan: Ender Ahmet Yurt

Korku filmi izleme teknikleri

70′li yılların sonunda ilk sefa sinemada izlediğim bu filmin CD versiyonuna de sahip olmama rağmen, son 10 – 15 dakikasını hala cesaret edip de doğru dürüst baştan sona seyredebilmiş değilim doğrusu (Bakınız; “Korku Filmi İzleme Teknikleri”). Penceredeki karanlıkta iki sarı gözün belirmesinden itibaren süregelen yaklaşık beş dakikalık bölümü koroner kalp hastalığı olanlar seyretmeye yeltenmemeli! Havaalanından bir evin kapısına kadar olan sıradan bir yolculuk olsa olsa bu kadar korkutabilir insanı!

Yazan: Soner Recai Öner

Bir Facebook Hikayesi

Sürekli yatakta yatmaktan kasları erimeye yüz tutmuştu. Sağdan sola bile dönmek büyük gayret gerektiriyordu. Sırtı , neredeyse hareketsizlikten kan toplamış, küçük yaralar oluşmaya başlamıştı. Avurtları çökmüş, yanakları erimiş, bir deri bir kemik kalmıştı. Saçları beyazlamıştı. Derisi parlak değildi artık. Mat bir beyazlık cildini bir maske gibi kaplamıştı. Sakallarının neredeyse tümü beyazdı. Yaklaşık üç günlük traşı vardı. Boynu kafasını taşırken sanki son gücünü harcıyor gibiydi.

Yazan: Birol Acar

Keşkesiz bir yaşam için iletişim

Yaşamınızın sonunda keşke kendi hayatımı yaşayabilseydim dememeniz için Doğan Cüceloğlu tarafından kaleme alınan “Keşkesiz Bir Yaşam İçin İletişim” insan ilişkilerinin nasıl daha sağlıklı bir hale getirileceğini inceliyor. Kitapta beğendiğim birkaç bölümü sizlerle paylaşmak isterim.

Yazan: Ekin A. Ulukok

Tüm okurlarımıza bolca yazı ve yorumla geçecek bir Eylül ayı diliyorum…

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: