Nostaljik bir müzik yolculuğu

1900’lü yıllara nostaljik bir müzik yolculuğu yapmaya ne dersiniz? İşte başlıyoruz…

Lucienne Delyle

1917 Fransa doğumlu müzisyen, 1942’de  Mon amant de Saint-Jean adlı parçayla şöhreti yakaladı ve 1950’lerin en popüler Fransız şarkıcıları arasında yer aldı. Lösemi hastası olan müzisyen 1962 yılında Monte CArlo’da hayatını kaybetti. Benim enbeğendiğim parçalarından biri olan J’attendrai videosunu sizlerle paylaşıyorum.

Lucienne Delyle – J’attendrai

Marlene Dietrich

Alman şarkıcı ve oyuncu Marlene Dietrich’in sesi kulakları okşayan türden, güzel; yumuşak ve dingin… 1920’li yıllarda sessiz filmlerde oyunculukla başlayan kariyeri, Hollywood filmlerine kadar uzandı. 1999 yılında Amerikan Film Enstitüsü, Dietrich’i 9. tüm zamanların en iyi kadın oyuncusu seçti.

Marlene Dietrich – Lili Marleen

Liza May Minnelli

1946 Amerika doğumlu Liza May Minnelli, hem oyuncu hem de şarkıcı olarak adından söz ettirdi. Judy Garland’ın kızı olan Minnelli, 1972 yılında Broadway müzikaliyle en iyi kadın oyuncu olarak Akademi Ödülü kazandı. Oyunculuğu kadar sesi de güzel olan Minelli’yi birlikte dinleyelim, bakalım siz de benim kadar sevecek misiniz…

Liza Minnelli – Mein Herr Cabaret

İmaj: Qobuz.com

About Ekin Acar

With work experience as a marketing professional for fifteen years, my experience has been in different sectors such as start-up, entertainment, retail, technology and telecommunication companies. This experience provides me with a fundamental understanding of how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: