Nostaljik bir müzik yolculuğu

1900’lü yıllara nostaljik bir müzik yolculuğu yapmaya ne dersiniz? İşte başlıyoruz…

Lucienne Delyle

1917 Fransa doğumlu müzisyen, 1942’de  Mon amant de Saint-Jean adlı parçayla şöhreti yakaladı ve 1950’lerin en popüler Fransız şarkıcıları arasında yer aldı. Lösemi hastası olan müzisyen 1962 yılında Monte CArlo’da hayatını kaybetti. Benim enbeğendiğim parçalarından biri olan J’attendrai videosunu sizlerle paylaşıyorum.

Lucienne Delyle – J’attendrai

Marlene Dietrich

Alman şarkıcı ve oyuncu Marlene Dietrich’in sesi kulakları okşayan türden, güzel; yumuşak ve dingin… 1920’li yıllarda sessiz filmlerde oyunculukla başlayan kariyeri, Hollywood filmlerine kadar uzandı. 1999 yılında Amerikan Film Enstitüsü, Dietrich’i 9. tüm zamanların en iyi kadın oyuncusu seçti.

Marlene Dietrich – Lili Marleen

Liza May Minnelli

1946 Amerika doğumlu Liza May Minnelli, hem oyuncu hem de şarkıcı olarak adından söz ettirdi. Judy Garland’ın kızı olan Minnelli, 1972 yılında Broadway müzikaliyle en iyi kadın oyuncu olarak Akademi Ödülü kazandı. Oyunculuğu kadar sesi de güzel olan Minelli’yi birlikte dinleyelim, bakalım siz de benim kadar sevecek misiniz…

Liza Minnelli – Mein Herr Cabaret

İmaj: Qobuz.com

About Ekin Acar Ulukok

1981 yılında İzmir’de doğdum ve 2004 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Lise ve üniversite yıllarında İngilizce, Almanca ve İtalyanca öğrendim. Bolca mesai harcayacağım profesyonel yaşama, AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladım. Teknoloji Holding’de, web ve mobil alandaki yüzlerce yerli-yabancı proje başvurusu arasından en iyilerini bulup hayata geçirmek ve bu projelerin tüm pazarlama & PR faaliyetlerini koordine etmek için çalıştım. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yapıyorum. Seyahat etmek, fotoğraf çekmek, Fistikyesili.com‘da blog yazmak ve müzik dinlemek gibi hobiler edindim. Pazarlama, dijital pazarlama, sosyal medya, lokasyon bazlı pazarlama ve blog yazarlığı üzerine konuşmalar yapıyor, eğitimler veriyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: