Guinness’e adını yazdıran müzik efsanesi Gorillaz

Bazı grupları içinizden geldiği gibi anlatırsınız, bir çırpıda yazı tamamlanır. Bazen de o kadar çok şey yazmanız gerekiyordur ki hem uzatmamak hem de konuyu çok dağıtmamak adına yazmaya bir türlü başlayamazsınız…

İşte Gorillaz da bunlardan biri benim için. Gerek müziği, gerekse tarzıyla evel eski dinlemekten bıkmadığım bir isim. Hiç uzatmadan küçük bir yazıyla Gorillaz’ı yazıp bu yükü artık omuzlarımdan atmak istiyorum. 🙂

1998’den bu yana birbirinden başarılı projelere imza atan İngiltere çıkışlı Gorillaz, Damon Albarn ve Jamie Hewlett’tan oluşuyor. Gorillaz’ın Gorillaz-2001, Demon Days-2005, Plastic Beach-2010 ve The Fall-2010 olmak üzere 4 albümü bulunuyor.

2001’deki Gorillaz albümüyle 7 milyonun üzerinde satışa ulaşan grup, Guinness Book of World Records’a “Most Successful Virtual Band” olarak girdi.

İkinci stüdyo albümleri Demon Days, 5 alanda Grammy ödülüne aday gösterildi ve “Best Pop Collaboration with Vocals” kategorisinde ödül kazandı. Gorillaz ve Demon Days kombine satışı 2007 yılında 20 milyona ulaştı.

Dinlemek isteyenler için aşağıda birkaç videosunu paylaşıyorum. Daha fazlasını merak edenler içinse web sitesini veya Last.fm’deki sayfasını öneriyorum.

İmajlar: Astrid Stawiarz/Getty Images, Clashmusic.com

Gorillaz – Feel Good, Inc.

Gorillaz – 19-2000

Gorillaz – Dirty Harry

Gorillaz – On Melancholy Hill

Reklamlar

About Ekin Acar Ulukok

With work experience as a marketing and communications professional for over 12 years in Turkey, my experience has been in different sectors such as start-ups, entertainment, FMCG, technology, telecommunication, and customer experience companies, providing me with a fundamental understanding in how marketing is successful in different contexts. Moreover, I am passionate about my profession, this passion has led me to be awarded for my work. AFM – Cinemaximum pazarlama departmanında başladığım profesyonel yaşamıma, Teknoloji Holding, TTNET ve Balparmak‘ta marka ve dijital pazarlama alanlarında devam ettim. Şu an farklı sektörlerdeki lider markalara dijital dünyada yön göstermek için Turkcell Global Bilgi‘de çalışmaktayım. İş yaşamına dair tecrübelerimi Hardware Plus okurlarıyla paylaşıyor, günlük hayatta yaşayıp gördüklerimi Fıstıkyeşili‘ne yazıyorum.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: