Fright Night ile farklı bir vampir hikayesi

Son zamanlarda vampir filmlerinin daha doğrusu vampir-gençlik film ve dizilerinin aşırı revaçta olduğu bir gerçek ama aralarında maalesef düzgün bir yapım bulmakta bir o kadar zor. Sanıyorum Alacakaranlık serisi klasik ve güzelim vampir hikayelerinin canına okudu ama yine de arada yeni ve güzel yapımlar gelebiliyor. İşte onların en yenisi ve başarılısı da Fright Night ya da bizdeki adıyla Korku Gecesi. 198o’li yıllardaki Fright Night’ın yeni çevrimi kesinlikle son dönemlerde yapılan en başarılı remakelerden de birisi durumunda.

Öncelikle hemen söyleyeyim filmi ilk sıralara yerleştirmemin en önemli nedenlerinden birisi Doctor Who anketlerinde hala en sevilen doktor çıkan (ki bence de kesinlikle öyle) David Tennant’ın filmde yer almasıydı. Ek olarak Colin Farrell ve Anton Yelchin’de öne çıkan isimlerdi.

Hikaye biraz klasik. Las Vegas’ın dışında küçük bir kasabaya taşınan gizemli yabancının vampir çıkması ve bunu fark eden Charley’nin annesi ve kız arkadaşını koruma çabası farklı bir dille anlatılıyor. Açıkçası eğlenceli sahneleriyle de bana biraz Zombieland’i hatırlattı.

Oyunculara gelince vampir rolünde Colin Farrell sanıyorum özellikle bayanların bayağı beğenisini kazanmıştır. Ama kendisinin oyunculuğu kesinlikle tartışılmaz. Daha çok kısa süre önce Horrible Boses’da Bobby Pellitt gibi unutulamayacak bir karakteri canlandıran Farrell’ı hemen ardından vampir olarak görmek apayrı bir ironiydi. Terminatör Salvation’da serinin belki de en önemli karakterlerinden birisi olan Kylee Reese’i başarıyla canlandıran Anton Yelchin ise son dönemin bence öne çıkan genç isimlerinden birisi.

Ve gelelim doktorumuza. Las Vegas’da vampir avcısı şovları yapan Peter Vincent rolüyle beni oldukça eğlendirdiğini söyleyebilirim. Harry Potter serisinde Bartemius Crouch Jr karakterinden de belki hatırlayabileceğiniz Tennant filmde son ana kadar beni hem güldürdü hem de özellikle mükemmel aksanı ve konuşmasıyla filme oldukça fazla artı kattı.

Imdb’de puanlaması 6.9 olan film bence 7.5’e kadar çıkacak bir puan alabilir. Elbette bir başyapıt değil ama hem güzel zaman geçirebileceğiniz hem gülebileceğiniz hem de bazen ürkebileceğiniz başarılı bir yapım. Vizyondan çıkmadan kaçırmayın der herkese iyi seyirler…

About Özkan Ulukök

As a self-driven Human Resources Professional, able to work effectively with a wide range of employees, as proven by a track record of working in colleges, global companies of FMCG, as well as the energy and retail sectors. Passionate about learning and development, motivated to support stakeholders, and peers.

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: